subota 27.10.2018.
17:34

Tim Dragana Stojkovića Piksija u sve težoj situaciji u finišu kineske Superlige!

EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Ovog vikenda u Kini se igra 27. kolo tamošnjeg šampionata (od ukupno 30), a Gvangžu R&F, koji sa klupe vodi naš Dragan Stojković Piksi nastavlja sa porazima kojima sve ozviljnije dovodi u pitanje opstanak u ligi.

Danas je Gvangžu R&F na svom terenu deklasiran u duelu sa Tjanđin Kvangđijanom, rezultatom 2:6, što mu je već četvrti uzastopni poraz.

Junak ove utakmice bio je nekadašnji napadač Milana, Brazilac Pato koji je upisao het-trik, a uz njega se istakao i dvostruki strelac Sun Ke. U poslednjim trenucima utakmice mrežu domaćih zatresao je Jang Ću, a golove za Stojkovićev tim postigli su Zahavi u 56. i Renatinjo iz penala u 80. minutu.

Imali su domaći i još jedan penal, dva minuta ranije, ali ga Zahavi nije pretvodio u gol.

U poraženom timu je svih 90 minuta odigrao doskorašnji srpski reprezentativac Duško Tošić, a posle ovakvog epiloga, Gvangžu R&F se tri kola pre kraja nalazi na 12. mestu od 16 ekipa, sa 29 osvojenih bodova.