Debakl 'Građana' na 'Enfildu', 'Đavoli' slomili Votford u finišu

• Autor: Boban Filipović

• 02. mart 2016.

• 22:55

Liverpul se revanširao Mančester Sitiju za poraz u Liga Kupu, a to je iskoristio i Mančester Juanjted i izjednačio se po broju bodova sa gradskim rivalom.

'Redsi' su razbili Mančester Siti na 'Etihadu' rezultatom 3:0 i na taj način se revanširali Pelegrinijevom timu za poraz u finalu Liga kupa.

Blistao je trio - Lalana, Milner, Firmino. Sva trojica su dala po gol i zabeležila po asistenciju.

Ključan period meča zbio se u intervalu od 34. do 41. minuta kada je Liverpul postigao dva gola.

Adam Lalana je doneo prednost svom timu na asisteciju Milnera, a sedam minuta kasnije Džejms Milener je pogodio mrežu svog bivšeg kluba nakon proigravanja Firmina.

U 57. minutu Roberto Firmino je stavio 'tačku na I', Lalana je bio asistent.

Aleksandar Kolarov je odigrao poslednjih 15-ak minuta meča, ušao je u igru umesto Klišija.

U isto vreme na 'Old Trafordu' Mančester Junajted je upisao 'minimalac' protiv Votforda.

Pobedonosni pogodak za 'Đavole' postigao je Huan Mata iz slododnog uraca u 83. minutu meča.

'Stršljenovi' su se pokazali kao dostojan rival na 'Teatru snova' i stvorili više izglednih prilika za gol tokom meča. Odion Igalo i Sebastijan Prodl su bili najveća pretnja za gol domaćin, ali je David De Hea po ko zna koji put bio brilijantan.

Pobednika je odlučila majstorija Mate, ne može se reći da je trijumf Van Galovog tima zaslužen na osnovu viđenog na terenu, ali "pobedi se u zube ne gleda". Sa ova tri boda Junajted se izjednačio po broju bodova sa Sitijem i u poptunosti se vratio u trku za plasman u Ligu šampiona.