Debakl 'Đavola' na "Gudison Parku"

• Autor: Boban Filipović

• 26. april 2015.

• 16:23

Everton ubedljivo savladao Mančester Junajted u prvoj utakmici nedlejnog porgrama 34. kola Premijer lige, nakon koga je Van Galov tim pao na četvrto mesto na tabeli.

Debakl 'Đavola' na
Start iz snova za 'Karamele', četa Roberta Martineza je povela već posle nepunih pet minuta igre.

Sevnula je kontra, povukao ju je Ros Barli, odigrao na desni bok za Šejmusa Kolmana, Irac je želeo da uposli Lukakua, lopta nije došla do njega, ali iz drugog plana stiže Džejms MekKarti, šalje loptu ispod noge Davida De Hee i dovodi svoj tim u vođstvo.

'Đavoli' su mogli ekspesno da izjednače, Maruan Fealini je ukrao loptu na 20-ak metara od gola Hauarda, ali je veoma slabo šutirao i propustio veliku priliku da postigne gol protiv svog bivšeg kluba.

Junajted je nastavio sa napadima, velikih šansi nije bilo, a deset minuta pre odlaska na odmor novi šok za goste.

Lejton Bejns izvodi korner sa desne strane, Džon Stouns je pobegao Valensiji, odlično skočio i glavom poslao loptu pod prečku - 2:0.

Na početku drugog poluvremena Vejn Runi je sebi napravio prostor za šut, tukao ka golu, ali je Tim Hauard na mestu.

Jalova inicijativa ne donosi ništa dobro gostima iz Mančestera, Everotin je igrao klasičnu 'čekalicu', u 74. minutu je sevnula kontra iz koje je Kevin Miraljas na maestralnu asistenciju Barklija nokautirao 'Đavole'.

Radamel Falakao, koji je ušao u igru na poluvremenu umesoto indisponiranog Felainija, je u finišu zatresao mrežu iz teške pozicije, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Posslednji detalj vredan pomena je vrhunska intervencija De Hee posle šuta Miraljasa na distance, ostalo je 3:0 za Everton, koji je naneo najteži poraz Mančester Junajtedu ove sezone.

Golove sa 'Gudison Parka' pogeldajte OVDE.