De Liht ispisao istoriju, maestro Duća ''spakovao'' drugi gol - Totenhem na ivici ambisa!

sreda 08.05.2019.
21:47

Kapiten Ajaksa je rođen za velike stvari, srpsko-marokanski tandem vodi "Kopljanike" u finale!

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Fudbaleri Ajaksa dočekali su Totenhem u revanš meču polufinala Lige šampiona.

Slavili su u Londonu sa 1:0, pa su sa prednošću ušli u meč na svojoj "Johan Krojf Areni".

Nakon samo pet minuta igre u revanšu, povećali su prednost.

Nakon dobre prilike za Tadića i intervenicije Ljorisa, "Kopljanici" su dobili korner, Šene ga je izveo, De Liht je sjajno skočio i zatresao mrežu za 1:0 i 2:0 u polufinalnoj seriji.

Bio je to njegov drugi gol u nokaut fazi Lige šampiona ove sezone, pa je tako postao tek drugi tinejdžer u istoriji takmičenja koji je postigao više od jednog gola u eliminacionoj fazi.

Imali su i Sparsi potom dobru priliku preko Sona, ali je pogodio stativu, da bi 20ak minuta kasnije Tadić pripretio ponovo iz dobre pozicije, ali je tukao tik pored gola. Gol De Lihta i stativu Sona pogledajte OVDE.

A onda, 36. minut, polu-kontra domaćina, lopta je otišla na levu stranu ka Tadiću, ovaj je lukavo sačekao Zijeha i poslao mu povratni pas, Marokanac je fantastično šutirao i doneo dva gola prednosti Ajaksu, 3:0 je u polufinalnoj seriji.

Totenhem sada mora da postigne tri pogotka, što deluje kao nemoguća misija, Ajaks je na pragu velikog finala.