• Autor: Milovan Longinov

• 02. decembar 2017.

• 20:24

Kakav meč na Emiratima, Junajted slavio, Pol Pogba je glavna tema na ostrvu!

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima ekipu Arsenala rezultatom 3:1 (2:0) u derbiju 15. kola Premijer lige.

Strelci za Junajted bili su Valensija u četvrtom i Lingard u 11. i 63. minutu, mada je najveći heroj bio De Hea, koji nije jedino uspeo da odbrani udarac Lakazeta na startu drugog poluvremena. Španac je imao čudesnih 14 odbrana na ovom meču i definitivno je igrač utakmice!

Ipak, glavna tema posle ovog meča biće crveni karton Pola Pogbe koji je u 74. žestoko startovao na Beljerina i dobio direktno isključenje.

Možemo slobodno da kažemo da je ovo bio jedan od najbolji premijerligaških derbija u poslednjih nekoliko godina.

Junajted je krenuo silovito i Arsenal nije stigao ni da uđe u meč, već je primio dva gola, posle katastrofalnih reakcija svojih odbrambenih igrala.

U trećem minutu, Pogba je nesebično proigrao Valensiju na desno boku, a ovaj pogaša suprotan ugao za 1:0.

Već u 11. minutu, Junajted je ima dva gola prednosti, Mustafi je napravio katastrofalnu grešku, predao loptu gostima, usledila je munjevita reakcija, Marsijal maestralno spaja Lingarada sa golom koji lako pogađa za 2:0.

Lingard

Arsenal nije imao izbora, Mustafi se na sve povredio, a Arsen Venger je odlučio da uvede Ivobija i da zaigra mnogo ofanzivnije.

Usledio je niz odličnih prilika, koje je otvorio Lakazet. Francuz je nekako došao do lopte u petercu, ali je tada i De Hea započeo niz neverovatnih intervencija.

Šanse Arsenala su se ređale, Ramzijev pokušaj je izblokirao Matić, a potom je De Hea imao još tri odlične odbrane i sačuvao svom timu prednost od 2:0 na poluvremenu.

Na startu drugog dela igre, odbrana Junajteda je podbacila, Remzi je izbegao ofsajd poziciju, lepo je spustio centaršut Sančeza za Lakazeta, a ovaj pocepao mrežu za 2:1.

Arsenal je na krilima tog pogotka, u narednih pet minuta imao tri zrele prilike, ali je čudesni De Hea skinuo još dva zicera Lakazetu i Sančezu.

Kada se činilo da će Arsenal pre doći do izjednačenja nego Junajted uopšte do protivničkog šesnaesterca, usledila je još jedna kontra gostiju i očajna reakcija odbrane "tobždija", Pogba je lako prošao po desnom boku, proigrao Lingarda koji sa pola metra pogađa prazan gol za 1:3.

U 74. minutu dogodio se najvažniji trenutak na meču, kada je Pol Pogba zaradio direktan crveni karton.  Francuz je dobio direktno isključenje pošto je stravično startovao na koleno Ektora Beljerina.

Pogba nije imao razloga za ovako nešto, teško da će moći da se opravda da je slučajno nagazio Španca, a dobro će proći ako prođe samo sa tri meča suspenzije koliko kažnjava FA u ovakvim situacijama.

Međutim, Murinjo je dodatno zatvorio prilaze, uveo je i Darmijana umesto Lingarda, Arsenal je posle trećeg gola potpuno pao, pa je Junajted došao do velike pobede.

Junajted je sada prišao Sitiju na pet bodova, ali "građani" u nedelju dočekuju Vest Hem, dok je Arsenal ostao peti sa 28 bodova.