ponedeljak 12.03.2018.
22:54

"Građani" melju!

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na Britaniji ekipu Stouka rezultatom 2:0 (1:0) u poslednjem meču 30. kola Premijer lige.

Heroj u pobedi Sitija bio je sjajni David Silva, koji je postigao oba pogotka, u 10. i 50. minutu.

Pep Gvardiola je izveo jak sastav, vratili su se Fernandinjo i Sterling posle kraće pauze, dok je Žezus menjao povređenog Aguera.

Već u 10. minutu, gosti su poveli, Sterling je odmah upisao asistenciju posle tri utakmice pauze, sa desnog krila je kao na tacni pogodio Davida Silvu koji pogađa za 0:1.

Mogao je Siti i do ubedljivijeg vođstva, Sane je imao dobru šansu, kao i Žezus, ali se na pauzu otišlo rezultatom 0:1.

Posle samo pet minuta igre u nastavku, Žezus je proigrao Silvu, a ovaj ponovo pokazao da je u strašnoj formi, matira Batlanda za 0:2.

Do kraja, najveću šansu propustio je Sterling koji je izašao sam na golmana, ali se spetljao pa su ga čuvari sustili i izbacili loptu u korner.

Siti je osvojio nova važna tri boda i sada ima priliku da već početkom aprila overi titulu i uđe u istoriju.

Siti ima 16 bodova više od Mančester junajteda koji im dolazi u goste, možda baš na proslavu titule.