nedelja 28.06.2020.
21:55

Ista meta - isto odstojanje na vrhu tabele šampionata Turske, posle 29. kola.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Posle jučerašnjeg remija drugoplasiranog Trabzonspora u duelu sa Ankaragučuom (1:1), isti rezultat ostvario je večeras i vodeći Bašakšehir u derbiju kola protiv Galatasaraja, pa je razlika između dve vodeće ekipe ostala dva boda u korist Bašakšehira, kao i pre ovog kola.

Prvo poluvreme u Istanbulu završeno je bez golova, a posle samo šest minuta igree u nastavku, naš internacionalac Danijel Aleksić je odlično reagovao na centaršut Kavečija sa leve strane i udarcem glavom poslao loptu u mrežu - 1:0.

Šesnaest minuta potrajala je ova prednost domaćina, a onda je Akbaba na asistenciju Saračija pogodio za konačih 1:1.

U finišu meča, od 85. minuta Bašakšehir je ostao sa igračem manje, isključen je Višća, ali do kraja Galatasaraj nije iskoristio brojčanu prednost na terenu.