• Autor: Aleksandar Obrenović

• 28. avgust 2016.

• 19:58

Fudbaleri Intera su uspeli da sustignu prednost Palerma, ali nisu uspeli da stignu do zaslužene pobede.

Palermo je iz jednog jedinog udarca u okvir gola do tog trenutka uspeo da postigne gol u 48. minutu, ali je Inter preko Ikardija konačno uspeo da dođe do boda za konačnih 1:1.

Počelo je prilikom Palerma, Goldaniga je propustio dobru priliku, a nakon toga sledi dominacija Intera.

Ređale su se prilike, Medel, Miranda, Muriljo su ih propustili, pa u prvom delu nije bilo golova.

U drugom odmah 1:0 za Palermo, Rispoli je šutirao, lopta je pogodila Santona i Handanović stvatno ništa nije mogao da uradi, 0:1.

Ponovo je Inter krenuo ofanzivno, Kandreva je svojim ulaskom doprineo boljoj igri Intera, a Ikardi je imao veliku priliku u 70. minutu kada je glavom šutirao preko gola.

Dva minuta nakon toga, konačno gol za Inter. Kandreva je centrirao, Ikardi je ovoga puta bio prisebniji i postigao je gol za 1:1.

Mogao je Inter da stigne i do pobede, ali je Eder glavom poslao loptu u gol aut.