• Autor: Vladimir Stojanović

• 14. februar 2016.

• 19:08

Posle Arsenala, slavio i njihov najveći rival, pa su londonski klubovi nastavili poteru za Lesterom., Siti na kolenima, od titule nema ništa?

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja. Totenhem se odlično branio, imao više loptu u svom posedu, ali ni oni, kao ni domaćin nisu bili previše opasni.

Probao je Aguero posle jednog kornera, Sterling je pogodio Rouza, a na drugoj strani je Eriksen naterao Harta na intervenciju. Probao je i Rouz, ali je to izblokirao Zabaleta i to je bilo sve, što se tiče siromašnog prvog dela.

U drugom poluvremenu mnogo više uzbuđenja. Poveo je Totenhem, centaršut sa leve strane, lopta je pogodila Sterlinga u ruku ili u leđa, teško je reći, sudija je pokazao na belu tačku.

Nisu pomogli protesti domaćih, Hari Kejn ne greši, "Pevci" su poveli sa 1:0.

Spornu situaciju možete pogledati ovde.

Odmah posle toga uraganski napadi Sitija, Jaja Ture je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Ali i pored napada domaćih nisu baš puno puta testirali Ljorisa. Odbrana Totenhema se sjajno branila i to sve do 74. minuta kada je Pelegrinijev džoker Keleči Ihenačo sa desetak metara iskoristio pas Klišija za izjednačenje rezultata!

I onda kada se očekivalo da možda Siti u potpunosti preokrene rezultat, usledio je novi šok. Posle nekoliko opasnih napada domaćina, Erik Lamela koji tek što je ušao u igru sjajno upošljava Eriksena, Danac ne greši pred golom Sitija, 1:2!

Do kraja je bilo premalo vremena, šokirani "Građani" nisu uspeli da podignu glavu, mada su imali šansu preko Otamendija, pa je slavlje severnog Londona upotpunjeno, najveći rivali Arsenal i Totenhem danas su slavili i nastavili poteru za Lesterom. Siti sve dalje od titule, dva puta za nedelju dana su poraženi od direktnih rivala i teško je verovati da mogu da se vrate u trku za vrh.

Golove iz Mančestera možete videti ovde.

Podsetimo danas je Arsenal savladao Lester, dok je Liverpul torpedovao Vilu.

Sledi dvonedeljna pauza zbog FA kupa narednog vikenda, čeka nas fantastična poslednja trećina engleskog šampionata!