Dame i gospodo, svi igraju fudbal, ali jedan je "Mustang" Kvarežma!

nedelja 25.02.2018.
19:10

Fudbaleri Bešiktaša slavili su u 23. kolu protiv velikog rivala, a Portugalac napravio šou u poslednjih petnaest minuta...

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Aktuelni prvak Turske je na svom stadionu dočekao ekipu Fenerbahčea, meč je okonačn trijumfom "Orlova" rezultatom 3:1 (0:1).

Gosti su poveli na "Vodafon areni" već u osmom minutu, strelac je bio snažni napadač Fernandao.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je nakon četiri minuta igre u nastavku hrvatski reprezentativac Domagoj Vida poravnao rezultat, na asistenciju Gonula.

Igrao se 77. minut, kada je iskusni Rikardo Kvarežma podigao ceo stadion na noge.

Maestralno je šutirao sa desne strane kaznenog prostora rivala, pogodio je dalji ugao gola gostiju spoljnom, Kameni je bio nemoćan, Bešiktaš je prekrenuo.

A onda, u četvrtom minutu nadoknade, kontra za domaće, Negredo dodaje loptu Kvarežmi, a Portugalac snažnim udarcem iz gotovo mrtvog ugla vara Kamenog i postavlja konačan rezultat susreta.

Beškitaš je tako preskočio velikog rivala i sada je treći na tabeli sa 44 osvojena boda, koliko ima i četvrtoplasirani Fener.