Dame i gospodo, najbolje i najgore od Aleksisa Sančeza, Inter i dalje lider!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 28.09.2019.
19:55

Čileanac rasplamsao maštu Interovih navijača, ali napravio glupost zbog koje će propustiti derbi. Na kraju 3:1, šesta pobeda Intera u nizu!

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Veče Aleksisa Sančeza na "Marasiju", od delirijuma do razočaranja. Jasno je, biće veliko pojačanje za Inter, ako ovako bude nastavio, ali neće moći da pomogne u velikom derbiju sa Juventusom.

Čileanac je bio ključni igrač tima u prvom poluvremenu, učestvovao je u akciji kod prvog gola koji je ipak pripisan sjajnom Sensiju. Ali "Čudesni dečak" je savladao Audera, on situacije "jedan na jedan" rešava bez problema. Inter je dao  i treći gol u prvom poluvremenu, ali se umešao VAR, pa je ostala nada za Samp.

Sensi i Lautaro Martinez su imali prilike, a nastavak je doneo razočaranje za Aleksisa. Naime, zbog simulacije, a zatim i protesta dobio je crveni karton, propustiće veliki derbi sa Juventusom.

Gotovo čitavo drugo poluvreme su gosti bili sa igračem manje.

Nade Sampdorije podgrejao je Jankto u 55. minutu, iz okreta je savladao Handanovića.

Ali, Konteov Inter ima karakter.

Uzvratili su žestoko, akcija Brozovića, Galjardini pogađa iz drugog puta, 3:1 za Inter.

Imala je Sampdorija par prilika, probao je Di Frančesko sa četiri napadača, Konte ubacio Barelu, Lukakua i D'Ambrozija, jedina želja da sačuva pobedu.

Uspe je u tome, Lukaku je imao šansu da dokusuri rivala, ali ni ovako nije loše, to je šesta pobeda Intera u nizu, ponovo su dva boda ispred Juventusa, sa kojim će narednog vikenda, pred pauzu, odigrati možda i derbi sezone.

Juve je danas rutinski savladao SPAL, u poslednjem meču dana od 20:45 će igrati Sasuolo i Atalanta.