Daglas Kosta golom sezone doneo pobedu Bajernu!

nedelja 18.12.2016.
17:22

Prelep pogodak brazilskog fudbalera, Bajern se mučio, ali uspeo da pobedi.

BETA/AP Photo/Kerstin Joensson

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su u gostima ekipu Darmštata rezultatom 1:0 (0:0) u 15. kolu Bundeslige.

Pobedononi pogodak za Bavarce postigao je Daglas Kosta spektakularim udarcem u 71. minutu.

Bajern se mučio, dominirao je u posedu lopte, ali je teško dolazio do pravih šansi, pošto je lopta retko dolazil u opasnu fazu, do Levandovskog i Milera.

U prvih 45 minuta, Bavarci su imali nekoliko sporadičnih pokušaja van 16 metara i golman Darmštata gotovo da nije imao velikog posla.

U drugom poluvremenu, Bajern je stegao obruč domaćih, krenuo još ofanzivnije ka golu, a naročito kada je Karlo Anćeloti u igru uveo Fiberija umesto Vidala.

Trenutak odluke dogodio se u 71. minutu kada je Daglas Kosta posle uigrane kombinacije sa Tijagom Alkantarom iz slobodnog udarca postigao spektakularan pogodak od prečke sa 30 metara.

Ipak, Bajern tim golom nije osigurao mirniju završnicu, pošto su domaći posle samo pet minuta imali veliku priliku da izjednače rezultat.

Posle slobodnog udarca, Nojer je odbio loptu pravo na glavu Nimejera, koji je šutirao glavom, ali direktno u ruke golmana Bajerna.

Bajern je do kraja uspeo da sačuva vođstvo, i ovim trijumfom ostao je na liderskoj poziciji na tabeli sa 36 bodova, isto koliko ima i Lajpcig.