Da li je Totenhem 'na kvarno' došao do pobede?

• 28. februar 2014.

• 00:04

Revanš meč 1/16 finala LE između Totenhema i Dnjepra odlučio je detalj iz 63. minuta meča kada je strelac vodećeg gola za goste dobio direktan crveni karton zbog udaranja Jana Vertongena. Pitanje je samo da li je Belgijanac dobro odglumio ili je zaista dobio udarac u glavu.

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u osminu finala Lige Evrope nakon fudbalskog trilera u Londonu. Sparsi su u revanš susretu slavili 3:1 nad Dnjeprom pa su se ukupnim rezultatom 3:2 plasirali u dalji tok takmičenja.

Početak meča nije slutio na veče u kojem će se navijači "Pevaca" radovati. Roman Zozulja doneo je prednost Dnjepru u 48. minutu susreta nakon čega su Totenhemu bila potrebna tri gola za prolaz u narednu rundu takmičenja.

Pogodak Kristijana Eriksena iz 56. minuta dao je nadu domaćima da mogu do preokreta, ali bi do njega teško došli da se nije dogodio sporni momenat u 63. minutu meča.

Prilikom prekida koji su imali domaći u šesnaestercu je došlo do koškanja Jana Vertongena i Romana Zozulje nakon čega je strelac vodećeg gola za Dnjepar navodno udario Belgijanca. Vertongen je pao kao pokošen a sudija je isključio Zozulju.

Dva minuta nakon njegovog isključenja Adebajor postiže svoj prvi a Totenhemom drugi gol na meču, a već u 69. minutu bilo je 3:1 za domaće koji su na taj način izborili mesto među 16 najboljih timova u Ligi Evrope.

Diskusija o tome da li je Vertongen simulirao i tako doneo svom timu brojčanu prednost na terenu vodiće se tokom narednih dana a na vama je da na osnovu snimka donesete sopstveni sud.