• Autor: Nikola Miloradović

• 04. januar 2017.

• 21:55

Fudbaleri Totenhema ugostili su Čelsi u derbiju 20. kola Premijer lige.

Nakon 45 minuta igre na "Vajt Hart Lejnu", rezultat je 1:0 u korist domaće ekipe.

Poluvreme nije donelo previše uzbuđenja, utisak je da je domaćin bio konkretniji rival, a to su uspeli da materijalizuju u poslednjim trenucima prvog dela.

Voker je vukao loptu po desnoj strani, dodao je potom Eriksenu u sredini, a Danac u "trepavicu" pogađa Dele Alija, koji lako trese mrežu Tiba Kurtoe.

Podsetimo, i u prethodnom susretu ova dva tima, Sparsi su poveli, da bi Čelsi na kraju slavio golovima Pedra i Viktora Mouzesa.

Ukoliko večeras "Plavci" ostanu bez tri boda, Arsenal će i dalje biti tim sa najviše vezanih pobeda u Premijer ligi (14).

Alijev pogodak iz prvog minuta nadoknade, prvog dela igre, pogledajte u nastavku.