ČUDO NA ENFILDU! Ovo može samo Liverpul!

• 14. april 2016.

• 22:59

Posle Lige šampiona, poznati su i svi polufinalisti u Ligi Evrope. Čudesan meč na Enfildu, kakav samo Liverpul može da priredi! Mnogi se večeras sećaju i legendarnog finala Lige šampiona iz 2005. protiv Milana! Uzbudljivo i u Sevilji, gde se igraju produžeci. Šahtjor najubedljiviji.

Najviše pažnje privukao je duel Liverpula i Dortmunda na Enfildu, a domaći tim je u večerašnji revanš ušao sa povoljnim rezultatom, posle 1:1 u prvoj utakmici.

Večeras su ''Milioneri'' bili na pragu velikog trijumfa, ali su na kraju ostali praznih šaka - Liverpul je od 1:3 stigao do pobede od 4:3!!!

Posle samo devet minuta igre, blaga prednost Liverpula iz prvog meča pretvorila se u veliku prednost Dortmunda.

Već u petom minutu meča, gosti su uspeli da povedu pošto je Minjole odbranio šut Obamejanga, ali je na odbijenu loptu natrčao Mhitarijan i bez problema je smestio u mrežu - 0:1.

Novi šok za ekipu Jirgena Klopa usledio je četiri minuta kasnije, kada je Obamejang protutnjao ka kaznenom prostoru domaćih i na kraju zakucao loptu u gornji levi ugao Minjoleovog gola - 0:2!

Do kraja poluvremena, mogao je Obamejang da povisi i na 3:0, ali je na drugoj strani Firmino propustio priliku da prepolovi prednost gostiju.

Prava drama usledila je u drugom poluvremenu. Posle samo tri minuta igre u nastavku, Emre Čan je lepo proigrao Divoka Origija, ovaj izbio sam pred Vajdenfelera i rutinski ga savladao - 1:2.

Nije se dugo čekalo ni na novi odgovor ekipe Dortmunda, koja je u 57. minutu povela sa 3:1, posle akcije Humelsa i Rojsa koji iskosa sa leve strane šalje loptu u suprotnu stranu gola domaćih.

Izgledalo je tada mnogima da je sve rešeno, ali Liverpul se nikada ne predaje! Devet minuta kasnije usledio je sjajan dupli pa Milera i Kutinja, a odlični vezista na najbolji način završava ovu akciju - 2:3!

Tada se vratila nada navijačima Liverpula, a prava borba usledila je od 78. minuta, kada je Mamadu Sako pogodio za izjednačenje - 3:3!

Neizvesnost je trajala do nadoknade vremena, a onda još jedna sjajna akcija i centaršut Milnera sa desne strane za Dejana Lovrena, koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu - 4:3!!!

Delirijum na Enfildu!

Golove pogledajte OVDE.

Za to vreme, velika borba vodi se i u Sevilji, koja je dobila prvi meč  u Bilbau  sa 2:1, ali su Baskijci večeras uzvratili istom merom.

Vođstvo Bilbau večeras je u 57. minutu dobeo Aduric, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Gameiro.

A za dramatičan finiš pobrinuo se Raul Garsija, koji je odlično reagovao na centaršut Benjata Ečeberije, poslao je loptu u mrežu i anulirao prednost Sevilje iz prvog meča - 1:2!

Ovaj gol nas je uveo u produžetke na ovoj utakmici, ali u dodatnih dva puta po 15 minuta nije bilo pogodaka, pa je odluka morala da bude doneta u penal-seriji.

A tu su svi bili precizni osim Benjata Ečeberije, kome je golman Sevilje uhvatio ''Živu loptu'' u četvrtoj seriji, pa je Partizanov bivši rival u prvom delu takmičenja ipak završio učešće u ligi Evrope - Sevilja ide dalje, 5:4 posle penal serije!

Neizvesnosti nije bilo u Pragu, gde je Viljareal posle 2:1 iz prvog meča, večeras bio još ubedljiviji - 4:2!

Česi su još i dobro prošli, pošto je španski klub posle prvog poluvremena imao vođstvo od 3:0 (Bakambu, Kastiljeho i Lafata autogol), da bi Bakambu početkom drugog postigao i četvrti gol.

Do kraja su Dockal i Krejči iskoristili opuštanje gostiju i ublažili poraz ekipe Sparte.

Najubedljiviji večeras bio je Šahtjor, koji je pred svojim navijačima deklasirao Bragu sa 4:0.