Čudesni VBA se ne predaje, Totenhem poražen na "Hotornsu", nada Čelsija za plasman u LŠ živi!

subota 05.05.2018.
17:59

U okviru 37. kola engleske Premijer lige, u terminu od 16h odigrana su četiri duela.

Beta/Anthony Devlin/PA via AP

Vest Bromvič Albion je nakon dužeg perioda pobegao sa poslednjeg mesta na tabeli, kako ja na svom stadionu slavio protiv Totenhema sa 1:0 (0:0).

Totenhem je bio bolji rival, ali je Ben Foster bio sjajan, u prvom poluvremenu je odlično zaustavio Vanjamu i Fostera i dao nadu ekipi iz Birmingema da može do bodova.

VBA je uspeo da uzme ceo plen i to i trećem minutu nadoknade, kada je Džejk Livermor postigao pogodak za 1:0.

Na kraju je bivši fudbaler Sparsa doneo i trijumf "Vrećicama", koje su sada pretposlednje na tabeli sa 31 osvojenim bodom, dva manje od Svonsija, koji je prvi iznad crte, ali "Labudovi" imaju i meč manje.

Totenhem je četvrti, sa pet bodova više od Čelsija, ali i utakmicom više, te "Plavci" i dalje imaju šansu da se domognu mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Bornmut je na svom stadionu dočekao Svonsi, slavili su domaći fudbaleri sa 1:0 (1:0).

Gol odluke pao je u 37. minutu, strelac je bio Rajan Frejzer.

Meč je bio poprilično izjednačen, u nastavku smo videli još nekoliko dobrih prilika, odličan je bio Frejzer, ali je najbolju priliku u poslednjim minutima susreta propustio Kalum Vilson. Dobio je odličan pas sa leve strane od Kinga, bio je sam ispred Fabijanskog na svega par metara od gola, ali je bivši čuvar mreže Arsenala nekako uspeo da odbrani njegov udarac i loptu pošalje u korner.

Do kraja nije bilo golova, Bornmut je slavio, pa ćemo i njih sasvim sigurno gledati u PL naredne sezone. Svonsi u teškoj situaciji, još uvek si iznad opasne zone, ali imaju samo bod više od Sautemptona i utakmicu više.

Votford je slavio na "Vikaridžu" protiv Njukasla sa 2:1 (2:0).

Daleko bolji su bili domaći igrači u prvom delu igre, poveli su već u drugom minutu, strelac je bio Perejra na asistenciju Dukurea.

U 28. minutu, 2:0 za domaćina, ovoga puta Grej strelac, Perejra asistent.

A onda, 39. minut i prilika da "Stršljenovi" povedu sa 3:0, penal je dosudio sudija Ist, ali ga je Troj Dini promašio.

To je bilo sve u prvih 45 minuta, a onda je nakon 10 minuta igre u nastavku Ajoze Perez zatresao mrežu Karnezisa i vratio Njukasl u igru.

To je ipak bilo sve od "Svraka", Votford je slavio i ima isti broj bodova kao današnji rival, ali i ekipe Bornmuta i Kristal Palasa (41).

Vest Hem je slavio sa 0:2 (0:1) na "King Pauer" stadionu protiv Lestera.

Poveli su u 34. minutu, strelac je bio pozajmljeni fudbaler Intera Žoao Mario, na asistenciju Marka Arnautovića.

U nastavku, nakon 20ak minuta igre, kapiten Nobl postiže drugi gol za "Čekićare", a ispotavlja se postavlja i konačan rezultat susreta.

Vest Hem još uvek nije obezbedio opstanak, ali je na dobrom putu da i naredne sezone nastupa u eliti.

VBA - Totenhem 1:0
Bornmut - Svonsi 1:0
Lester - Vest Hem 0:2
Votford - Njukasl 2:1