Čudesni preokret Lacija sa igračem manje

• 09. februar 2012.

• 22:41

Ćezena bila na putu da priredi veliko iznenađenje, ali su ''nebesko plavi'' u drugom poluvremenu, iako sa igračem manje, stigli do velikog preokreta i osvajanja sva tri boda.

U večerašnjoj utakmici 23. kola Serije A, Lacio je na svom ''Olimpiku'' savladao Ćezenu rezultatom 3:2.

Očekivana pobeda domaćih, ali razvoj događaja na terenu doneo je veliku neizvesnost.

Adrijan Mutu je u 14. minutu doveo goste u vođstvo, Konko je zatim u 33. minutu isključen u redovima Lacija, a kada je Jakvinta dva minuta kasnije postigao i drugi gol za Ćezenu iz penala, izgledalo je da se domaći opraštaju od bodova.

Međutim, drugo poluvreme donelo je veliki povratak ''nebesko plavih'', i to u razmaku od samo deset minuta.

Ernanes je u 53. minutu smanjio na 2:1, a već u 61. minutu bilo je 2:2, kada je i Lulić savladao Antoniolija.

Dva minuta kasnije Kozak, koji je asistirao kod prethodnog gola, ovog puta je u ulozi realizatora i donosi veliku radost domaćim navijačima.

Do kraja domaći su znalački sačuvali vođstvo i sada se nalaze na trećem mestu sa 42 boda, jednim više u odnosu na Udineze, ali i uz utakmicu više. Ćezena je ostala na pretposlednjem mestu sa 16 bodova.

cezena 2-3 by Futbol2101