subota 06.01.2018.
19:53

Bolji početak 2018. godine tim iz Bergama nije mogao da poželi!

Beta/Angelo Carconi/ANSA via AP

Četiri dana posle trijumfa nad Napolijem i plasmana u polufinale Kupa, Atalanta je večeras slavila i na gostovanju ekipi Rome u 20. kolu Serije A rezultatom 2:1.

Problemi za Rimljane počeli su već u 14. minutu, kada su domaći pogrešili na sredini terena, usledila je munjevita kontra preko Kornelijusa, koji je na kraju maestralno završava prelepim udarcm iskosa sa desne strane u suprotni ugao - 0:1.

Još se domaći nisu oporavili od ovog šoka, a samo pet minuta kasnije doživeli su još jedan. Ovoga puta je Alehandro Gomez probio po levoj strani, a kada je stigao do gol-aut linije činilo se da neće imati rešenja okružen trojicom protivničkih igrača, ali on se sjajno snašao, vratio je loptu na ivicu kaznenog prostora, odakle je šutirao Holanđanin De Ron i Alison je ponovo morao da vadi loptu iz mreže - 0:2.

Naravno, očekivao se odgovor domaćih, ali u 37. minutu vezista gostiju Frojler je pogodio stativu i umalo već tada rešio meč.

Usledila je prilika za Edina Džeka, a veliki problem za goste dogodio se u samom finišu prvog poluvremena, kada je strelac drugog gola De Ron zaradio drugi žuti karton i tim iz Bergama je u nastavku igrao sa fudbalerom manje na terenu.

Roma je brojčanu prednost iskoristila u 56. minutu, kada je Džeko na asistenciju El Šaravija izbio sam ispred protivničkog golmana i rutinski ga savladao - 1:2.

Činilo se da ćemo do kraja gledati veliki pritisak pred golom gostiju, ali se ekipa Atalante odlično branila, pa Rimljani nisu ni stvorili previše dobrih prilika, izuzev one El Šaravijeve iz 85. minuta, kada je lopta pogodila Masijela i završila u korneru.

Naš reprezentativac Aleksandar Kolarov bio je zapažen u finišu, poslednja opasnost pred golom gostiju viđena je baš posle njegovog pokušaja, ali Atalanta je izdržala i ostvarila još jednu veliku pobedu.

Romi je ovo već drugi poraz u poslednja tri kola, uz samo jedan osvojeni bod u tom periodu, a Atalanta je upisala osmi trijumf i sada ima 30 bodova na sedmom mestu.

Izveštaj sa današnjih popodnevnih mečeva čitajte OVDE.