utorak 24.09.2019.
22:56

Juventus bez Ronalda napravio preokret u Breši.

Beta/Filippo Venezia/ANSA via AP

U drugoj utakmici petog kola Serije A, Juventus je večeras savladao domaću Brešu sa 2:1, što mu je četvrta pobeda u domaćem šampionatu od početka sezone.

Breša, za koju je debitovao Mario Baloteli, povela je posle samo četiri minuta igre.

Njihov napad je krenuo po levoj strani, izneli su uspešno loptu na protivničku polovinu, onda težište napada prebacili na suprotnu stranu odakle je delovao Donaruma, koji na kraju sa petnaestak metara, iskosa sa desne strane, šalje snažan udarac u bliži ugao gola gostiju - Šćešnji nemoćan, Breša vodi 1:0!

Juventus je bio bezopasan u većem delu prvog poluvremena, a Breša je preko Balotelija umalo stigla i do drugog gola u 30. minutu, kada je napadač domaćih šutirao pod prečku, ali je Šćešnji izbio loptu u korner.

Ali, umesto dupliranog vođstva domaćina, deset minuta kasnije Juventus stiže do izjednačenja. Sve se dogodilo posle kornera sa desne strane, a u petercu nespretno reaguje Kanćelor i lopta završava u mreži, autogol - 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a trenutak odluke dogodio se u 63. minutu, kada je Dibala iznudio slobodan udarac. On ga je i izveo, pogodio živi zid, lopta se odbila do Pjanića, koji je majstorski zahvata i postiže prelep gol za 1:2.

Samo dva minuta kasnije mogla je Breša da izjednači, Desena je iskosa sa leve strane uputio snažan udarac u suprotnu stranu, ali je lopta prohujala pored stative i završila u gol-autu.

Novu Breša je imala u 78. minutu kada je Šćešnji zaustavio još jedan odličan šut sa leve strane.

Bilo je do kraja još pokušaja na obe strane, ali se rezultat nije menjao.

Podsetimo, ranije danas, Verona i Udineze su remizirali bez golova, 0:0.