• Autor: Miloš Marković

• 23. jul 2015.

• 08:38

Londonski Čelsi je doživeo poraz na američkoj turneji od Njujork Red Bulsa.

Iako su poveli u prvom poluvremenu preko Loika Remija, domaći tim se u igru vratio preko Frenklina Kastanjos i Tajlera Adamsa.

Šon Dejvis je postigao dva gola za američki tim u pobedi od 4:2, dok je drugi gol engleskog kluba delo Edena Azara.

Murinjov tim naredni meč na turneji igra protiv Pari Sen Žermena, a potom i protiv Barselone.

Portugalski stručnjak je na megdan američkim rivalima izveo jak tim, sa četiri promene u odnosu na ekipu koja je i donela titulu u Premijer Ligi.

na terenu je od prvog minuta umesto Matića bio Mikel, dok je po levoj strani delovao Traore, po desnoj Mozes, a u napadu Remi. U drugom poluvremenu je Ivanovića zamenio Aina, Matić je dobio priliku umesto Mikela, dok je Traorea zamenio Azar, a Remija Košta. Priliku umesto Mozesa je dobio i Loftus Čik.

Na golu je u drugom delu zaigrao i Begović, dok je Teri zamenio kejhila i Ramireš Fabregasa.

Svih 90 minuta odigrali su samo Oskar, Zuma i Aspilikueta.

Navijačinisu bili zadovoljni načinom na koji je njihov tim igrao protiv američkog tima, u svojim utiscima nakon utakmice izdvajaju se mišljenja da je Džon Teri prespor, te da Eden Azar ima očigledni višak kilograma.