Crtani film o najboljem finalu LŠ u XXI veku

• 16:59

Pogdađate, reč je o duelu Liverpula i Milana odigranog u Istanbulu pre 10 godina...

Jedan od najuzbudljivijih mečeva u istoriji fudbala pretočen je u animirani film.

Produkicja i animacija su brazilski, narator je novinar radio BBC-ja za Mersisajd područje.

Svi se dobro sećamo da je Milan postigao tri gola u prvih 45 minuta (Maldini, Krespo x2), da je Liverpul u drugom poluvremenu izjednačio na 3:3 (Džerard, Šmicer, Ćabi Aonso) i kasnije slavio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Heroj velike pobede 'Redsa' na stadionu 'Kemal Mustafa Ataturk' tog 25. maja 2005. godine bio je poljski golman Jirži Dudek, koji je svojim 'vrckanjem' na gol liniji dekoncetrisao 'Rosonere' koji su promašili tri penala.

U prilogu pogledajte trejler crtaća koji glorifikuje podvig kluba sa 'Enfild Rouda' .