• 24. maj 2014.

• 20:11

Derbi susret pretposlednjeg kola Prve crnogorske lige nije doneo odgovor na pitanje ko će biti novi šampion u zemlji naših južnih suseda. Odluka o šampionu pada u poslednjem kolu.

Crnogorska
U iščekivanju nedeljnih utakmica 29. kola Jelen Superlige, bili smo u prilici da propratimo borbu za trofej u Prvoj crnogorskoj ligi gde su takmaci za titulu u subotu ukrstili koplja.

Dva kola pre kraja aktuelni šampion Crne Gore, Sutjeska iz Nikšića, imala je bod prednosti u odnosu na drugoplasirani Lovćen sa Cetinja i prednost domaćeg terena u današnjem "derbiju odluke".

Nikšićani su od 9. minuta imali prednost koju im je doneo Radonjić a strasti su se rasplamsale pred kraj drugog dela susreta kada je gost krenuo na sve ili ništa.

Nakon manjeg incidenta i isključenja koje je sudija Dabanović pokazao levom beku Lovćena, gosti stižu do izjednačenja osam minuta pre kraja i unose neizvesnost u meč koji je mogao da odluči o šampionu.

Domaći sastav nije uspeo da materijalizuje dve stopostotne prilike u završnici susreta čime bi Sutjeska odbranila titulu pa je na kraju utakmica završena nerešenim rezultatom 1:1 koji više odgovara klubu iz Nikšića.

Pred poslednje kolo Sutjeska ostaje na čelu tabele sa 60 osvojenih bodova, jednim više od drugoplasiranog Lovćena a oba tima u poslednjem kolu igraju na domaćem terenu protiv timova koji se nalaze u zoni ispadanja.

Kako Lovćen nije uspeo da napravi iznenađenje u Nikšiću, sve su prilike da će titula ostati kraj Bistrice drugu godinu za redom, uprkos sjajnoj sezoni prvoligaša sa Cetninja koji je nedavno slavio u finalu nacionalnog Kupa Crne Gore.