subota 02.06.2018.
22:13

Veoma loš niz se nastavlja.

EPA/BORIS PEJOVIC

U malom eks ju derbiju fudbaleri Slovenije porazili su Crnu Goru u Podgorici sa 2:0.

"Sokolovi" su tako nastavili užasan niz utakmica bez pobede u prijateljskim mečevima još od marta 2014. godine protiv Gane.

Crnogorci jesu prvi postigli pogodak, ali je gol Bećiraja poništen zbog igranja rukom u 31. minutu.

Osam minuta kasnije, dosuđen je penal za "Zmajčeke" pošto je Kopitović faulirao Zajca, a siguran sa bele tačke bio je Bezjak.

Krenuli su puleni Ljubiše Tumbakovića silovito u drugom poluvremenu, a najbolju priliku za "Sokolove" videli smo u 76. minutu.

Mugoša je prvo pogodio stativu, a onda su Bećiraj i potom Bakrač promašili ono što se mašiti ne sme, te je Belec dohvatio loptu.

Usledila je kazna u 79. minutu, gol za Slovence postigao je Zajc na asistenciju Črnigoja.

Crna Gora: Mijatović, Marušić, Simić, Kopitović, Vešović, Kosović, Mirković, Janković, Jovović, Bećiraj, Mugoša.
Igrali su još i: Lončar, Đorđević, Hakšabanović, Bakrač, Boljević i Radunović.

Slovenija: Belec, Jokič, Mevlja, Blažić, Milec, Krhin, Kurtić, Zajc, Verbič, Matavž, Bezjak.
Igrali su još i: Stojanović, Šporar i Dervišević.