Crnogorci bez pobede nad Iranom, Makedoncima lekcija od Kameruna

• 26. maj 2014.

• 21:30

Uoči večerašnjeg duela reprezentacije Srbije i Jamajke, beležimo i ishode prijateljskih mečeva koje su večeras odigrali naši susedi.

Posle poraza od Slovačke pre nekoliko dana (2-0), reprezentacija Crne Gore večeras nije uspela da savlada ni Iran.

Ova utakmica je odigrana u Hartbergu u Austriji, a okončana je bez golova (0-0). Irancima je predstavljala jednu od važnijih proba pred početak Mondijala, a ''Sokolovima'' još jedna prilika da vide sa čime raspolažu uoči narednih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je nastupila u ovom sastavu: Božović - Vešović, Baša, Tomašević, Balić - Vukčević, Zverotić - M. Jovanović, Bošković, Đorđević - Jovetić.

Takođe večeras, Makedonija je odigrala prijateljsku utakmicu sa Kamerunom i, prema očekivanju, izgubila rezultatom 2:0.

Posle prvog poluvremena bez golova, Pjer Vebo je u 52. minutu doveo Kamerunce u vođstvo, a njihov trijumf potvrdio je Čupo Moting, šest minuta pre kraja.