nedelja 19.08.2018.
22:07

U Seriji A postigao dva gola za sezonu, u Primeri na debiju tri!

EPA-EFE/FERNANDO VILLAR

U okviru prvog kola španske Primere, povratnik u elitni rang Rajo Valjekano, dočekao je Sevilju, a gosti kući nose ceo plen. Slavili su Andalužani sa ubedljivih 1:4 (0:3).

Prvi je do gola došao domaćin, ali je nakon pregledavanja snimka glavni arbitar poništio pogodak Raja.

A onda, igrao se 15. minut, Hesus Navas ubacuje loptu sa desne strane, a Franko Vaskez popularnom štiklom matira golmana domaće ekipe za 0:1.

Igrao se 31. minut, kada su "Rohiblankosi" poveli sa 0:2, bivši fudbaler Porta, koji se minule sezone nije snašao u Milanu, Andre Silva, dobija pas Eskudera sa leve strane, namešta se na udarac i iz izgledne pozicije matira golmana domaće ekipe.

U poslednjem minutu prvog dela, nakon kornera sa desne strane, Merkado odbija loptu do Silve, a ovaj postiže drugi gol na utakmici.

Sa 3:0 u korist Sevilje se otišlo na odmor, a onda je Andre Silva kompletirao het-trik.

Čovek koji je minule sezone u Seriji A postigao samo dva gola na 24 nastupa, postigao je i svoj treći gol na debiju u Primeri.

Franko Vaskez je poslao lob pas ka Portugalcu, ovaj je dobro prihvatio loptu i zatresao mrežu Raja, sudija se oglasio i svirao ofsajd, ali je nakon pregledavanja snimka ustanovljeno da Silva nije bio u ofsajd poziciji, gol je priznat, Sevilja je povela sa 4:0.

Rajo dolazi do gola u 85. minutu, sa kreča je precizan bio Embarba.

Samo par minuta kasnije je isti igrač mogao da uvede meč u dramatičnu završnicu, ali je njegov udarac pogodio prečku.

Do kraja nije bilo promene rezultat, Sevilja je odlično počela novu sezonu, sa novim trenerom, Pablom Maćinom, koji je uspeo da implementira svoju filozofiju, sa kojom je imao puno uspeha u Đironi minule sezone.