petak 11.10.2019.
22:37

Nadali smo se nekom kiksu bar jedne od ove dve selekcije, ali nije bilo realno.

Beta/AP Photo/Armando Franca

Reprezentaciju Srbije još samo nekakvo čudo može da dovede do plasmana na Evropsko prvenstvo kroz kvalifikacionu Grupu B, u kojoj su večeras ostvarena još dva rezultata koja ne idu na ruku našem nacionalnom timu.

Vodeća Ukrajina upisala je i petu pobedu iz šest odigranih mečeva i učvrstila se na prvoj poziciji.

Prema očekivanju, Ukrajinci su pred svojim navijačima u Harkovu savladali poslednjeplasiranu Litvaniju sa 2:0, pa sada na člu tabele imaju 16 osvojenih bodova.

Glavnu ulogu u večerašnjem trijumfu selekcije Andreja Ševčenka imao je dvostruki strelac Ruslan Malinovski, koji je mrežu rivala pogađao u 29. i 58. minutu meča.

Za to vreme u Lisabonu, Portugal je bio još ubedljiviji protiv selekcije Luksemburga. Ronaldo i drugovi slavili su sa 3:0 i tako pobegli trećeplasiranoj Srbiji na četiri boda razlike, tri utakmice pre kraja kvalifikacija.

Bernardo Silva je ''načeo'' goste u 16. minutu meča i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. U nastavku, Kristijano Ronaldo u 65. minutu stiže do svog 699. gola u karijeri, od toga 94. u dresu Portugala. Postigao ga je posle greške jednog od defanzivaca gostiju, ali se potrudio da šut ne bude rutinski, već je pogodak ulepšao majstorskim lob udarcem - 2:0.

Za tri dana, Ukrajina će dočekati Portugalce i u slučaju pobede domaćina vratila bi se kakva-takva nada da bi Srbija, uz sve pobede i još jedan kiks Portugala mogla do drugog mesta. Ali, posle Ukrajine, Portugal igra još kod kuće sa Litvanijom i u gostima protiv Luksemburga, pa je jasno koliko je teško izvodljiv nekakav povoljan scenario za naš tim.