• 13. maj 2018.

• 22:05

Kakva noć mladog napadača Levantea.

Levante uništava nezainteresovanu Barselonu, a posebno je raspoložen Ganjanin Emanuel Boateng.

21-godišnji napadač je iz peterca načeo Katalonce u devetom minutu igre, nakon pola sata je postigao drugi gol na utakmici na asistenciju bivšeg fudbalera Partizana Saše Lukića, a posle par minuta igre u nastavku zabeležio je het-trik posle odlično razvijene kontre.

Boateng je tako postao tek deseti fudbaler koji je postigao het-trik protiv Barselone u Primeri.

Poslednji kome je to pšošlo za rukom pre njega bio je Dijego Forlan, a u ovom društvu su i Slaviša Jokanović, Ivan Zamorano, Salva Baljesta, Toni Polster, Katanja, Sarabija, Markez i Penja.

Inače, u Valensiji golovi padaju kao kruške, na oko pola sata pre kraja Levante vodi protiv šampiona sa 5:2.

Kutinjo je dao oba gola za Barsu, a dvostruki strelac je i Levanteova "desetka" Bardi.