"Ćolito" i Lazović rasturili Juve!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 27. novembar 2016.

• 16:57

Težak poraz šampiona na "Marasiju", šampionska trka opet otvorena, Milan na -4, a večeras i Roma ima šansu da se priključi "Rosonerima"!

Juventus se propisno izblamirao u Đenovi. Delovali su kao amateri u prvih pola sata, Bufon je savladan tri puta.

Leo Bonući je katastrofalno pogrešio, Bufon dva puta odbranio, na kraju je "Ćolito" Simeone loptu ubacio u mrežu.

Argentinac, do danas poznatiji kao sin Dijega Simeonea je zatim glavom, nakon sjajnog centaršuta Lazovića povisio na 2:0, a šutirao je i treći put, loptu je Aleks Sandro ubacio u mrežu, autogol za 3:0.

To je bio nokaut od koga se Juve nije oporavio, oštećeni su za penal nad Mandžukićem, imali nekoliko prilika, ali ništa više od ubedljivog poraza nisu ni zaslužili. Sada su dozvolili da se Milan približi na četiri koraka i mada je Pjanić postigao počasni pogodak u finišu, to je slaba uteha, tim pre što su se povredili Bonući i Dani Alveš.

Lazović je zamenjen u drugom poluvremenu, ispraćen je ovacijama, mnogo muka je zadao Aleksu Sandru!

Golove Đenove možete videti ovde.

Sjajna Atalanta je povela protiv Bolonje golom Masijela, imali su još prilika da sve reše u prvom delu.

U nastavku je pala odluka, Kurtić povećava prednost, Bergamaski nastavljaju fantastičnu seriju rezultata.

Kaljari je golom Farijasa sa bele tačke u finišu prvog poluvremena načeo Udineze. U nastavku, pogotkom Fofane, Friulani su stigli do izjednačenja, ali je Sau sjajnim golom ponovo doveo ostrvljane do prednosti.

Krotone je bio bolji u prvom poluvremenu od Sampdorije, na kraju je i došao do prednosti, šutirao je Paladiono, Puđoni odbio loptu, samo do Falćinelija koji ne greši, 1:0!

U nastavku izjednačenje, akcija Pereire i Kvaljarele, Bruno Fernandez je uspeo da savlada Kordaza.

U prvom meču dana, Lacio je odneo bodove sa Sicilije, juče je Torino slavio protiv Bolonje, Milan bio ubedljiv protiv Empolija.

Torino - Bolonja 2:1
Empoli - Milan 1:4
Palermo - Lacio 0:1
Đenova - Juventus 3:1
Krotone - Sampdorija 1:1
Kaljari - Udineze 2:1
Bolonja Atalanta 0:2
Roma - Peskara 20:45