Čile rasturio Japance, Edu Vargas rušio rekorde!

Autor: Vladimir Stojanović
utorak 18.06.2019.
08:31

Aktuelni šampion, tim koji je osvojio poslednja dva izdanja Kopa Amerika, ubedljiv na startu.

EPA-EFE/Marcelo Chello

Čile je počeo odbranu Kopa Amerike u velikom stilu, pregazili su Japance, na kraju je bilo 4:0.

Doskorašnji fudbaler Bolonje Erik Pulgar je načeo tim iz Azije u finišu prvog poluvremena, a onda nam je Edu Vargas pokazao zbog čega uvek bolje igra za "La Rohu" nego klubove. Iskusni napadač je postigao gol na četvrtom uzastopnom velikom takmičenju, pa posle 55 minuta više nije bilo dileme oko pobednika.

Aleksis Sančez je svu svoju frustraciju nakon košmarne sezone izbacio golom, na kraju je Vargas postigao još jedan gol za 4:0 čime je postao najbolji strelac svoje zemlje na Kopa Amerika, dao je ukupno 12 golova.

Zanimljivo da je preskočio i Marsela Salasa na večnoj listi, sada je drugi najbolji strelac Čilea u istoriji, iza saigrača Sančeza.

Sada su Čileanci izjednačeni na prvom mestu sa Urugvajem koji je pre dve noći takođe sa 4:0 slavio protiv Ekvadora.