Čikago startovao porazom, Paunov dželat - Ibra!

nedelja 03.03.2019.
10:15

Šveđanin se upisao u listu strelaca već na startu sezone.

EPA/TANNEN MAURY

U noći između subote i nedelje odigrane su prve utakmice nove sezone u MLS ligi, a posebno je interesantan bio okršaj između Los Anđeles Galaksija i Čikaga koji je domaćin iz Kalifornije dobio sa 2:1.

Ekipa koju sa klupe predvodi Veljko Paunović povela je u 49. minutu golom Saponga, ali je izjednačenje stiglo u 68. minutu kada je pogodio Stirs.

Ključni trenutak utakmice desio se u 80. minutu kada je Zlatan Ibrahimović iskoristio odbitak i postigao svoj prvi pogodak u novoj sezoni za Galaksi kojem je doneo prve bodove u novoj sezoni.

U redovima Čikaga nastupio je i srpski internacionalac Aleksandar Katai koji je zamenjen u drugom poluvremenu, kao i proslavljeni reprezentativac Nemačke Bastijan Švajnštajger.

Fajersi u narednom kolu američkog šampionata dočekuju Orlando Siti.