'Ciao Scudetto' - Roma nije materijal za titulu!

nedelja 28.01.2018.
22:45

Napoli i Juventus vodiće do kraja sezone trku u dvoje za šampionsku titulu. Inter, Lacio i Roma u istom danu uvećali zaostatak za vodećim dvojcem.

Epa/Giuseppe Lami

Sjajne vesti za vodeći dvojac italijanske Serije A. Nakon Intera i Lacija i Roma je "kiksirala" i uvećala zaostatak za Napolijem i Juventusom.

Fudbaleri Rome poraženi su na domaćem terenu u poslednjoj utakmici 22. kola Serije A i tako definitivno izgubili sve šanse da se do kraja sezone bore za Skudeto.

Sampdorija je slavila na "Olimpiku" rezultatom 1:0 (0:0) i tako uhvatila priključak za ekipama koje će se do kraja prvenstva boriti za pozicije tri i četiri koje garantuju plasman u Ligu šampiona.

Gosti su jako dobro otvorili utakmicu, u prvih pola sata igre bili su opasniji po protivnički gol ali je se u 33. minutu zatresla mreža Emilijana Vivijana. Gol koji je Konstantinos Manolas postigao poništen je zbog ofsajda.

Šest minuta kasnije Bartoša Berežinskog lopta pogađa u ruku tako da sudija nije imao izbora već je pokazao na belu tačku i nagradio Romu penalom.

Odgovornost je preuzeo Alesandro Florenci a snažan udarac zaustavio je Emilijano Vivijano koji je tako izrastao u jednog od junaka večerašnjeg trijumfa Đenovljana.

Na startu drugog dela igre Roma konkretnija. Veliku priliku propustio je Džengiz Under u 50. minutu, mada se ponovo mora istaći da je Emilijano Vivijano odradio sjajan posao.

Šest minuta kasnije Lorenco Pelegrini šutira po sredini gola gde je spremno reagovao Vivijano. Pošto Roma nikako nije uspevala da nađe put do protivničke mreže dogodilo se ono što obično biva.

"Dorjani" deset minuta pre kraja Nikola Muru šalje loptu u kauneni prostor a Duvan Zapada ubacuje istu u mrežu i postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat poslednje utakmice 22. kola Serije A.

Aleksandar Kolarov proveo je svih 90 minuta na terenu i zaradio javnu opomenu u 57. minutu meča zbog oštrog prekršaja.