Četiri meseca kasnije - PSŽ dao DEVET golova za sat vremena!

nedelja 12.07.2020.
20:58

Parižani upalili motore i odmah dali gas do maksimuma.

EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

Fudbaleri Pari Sen Žermena startovali su pripreme za napad na Ligu šampiona, a danas je u prvoj proveri i utakmici posle četiri meseca stradao Le Avr.

Parižani su brojali do devet, Nejmar, Ikardi i Sarabija su dali po dva gola, a po jedan Mbape, Idrisa Gej i Muinga.

Treba istaći da je vlada Franuske dopustila danas otvaranje tribina stadiona Avra, na kojima je bilo dozvoljeno da uđe 5.000 navijača.

Tomas Tuhel je od prvog minuta izveo možda najjači sastav, u formaciji 4-4-2, pošto su po bokovima igrali Di Marija i Nejmar, a u napadu Ikardi i Mbape.

Upravo je Ikardi načeo mrežu u sedmom minutu sa peterca za 1:0, da bi desetak minuta kasnije fenomenalan centaršut Di Marije glavom sproveo u mrežu - 2:0.

Već u 21. minutu, Nejmar je postigao prelep pogodak, stuštio se ka golu, zalomio dvojicu čuvara i golmana jednim lažnjakom i pogodio - 3:0.

PRvo poluvreme golom je obeležio i Mbape u 29. minutu, da bi za kraj, Nejmar u 43. sa bele tačke povisio na 5:0.

Tuhel je odmah na poluvremenu promenio sve igrače, a rezervisti su od 50. do 60. minuta dali čak četiri pogotka!

Idrisa Gej je u 50. pogodio, da bi u 52. to učinio i Pablo Sarabija, koji je potom u 60. dodao još jednom svoje ime na listu strelaca. Minut pre toga, Sarabija je i asistirao Kalimuendu za potpuno raspodiju Parižana.

Podsetimo, PSŽ je poslednji meč odigrao u Ligi šampiona, 11. marta kada je izbacio Borusiju Dortmund, a naredni će odigrati pet meseci kasnije, 12. avgusta protiv Atalante u četvrtfinalu Lige šampiona.

Ovo je prva pripremna utakmica, i ako se po jutru dan poznaje, PSŽ će biti apsolutni favorit za pehar koji im nedostaje.