Česi za poluvreme odigrali "poker" protiv Lipijeve Kine

ponedeljak 26.03.2018.
12:57

Reprezentacija Češke osvojila je treće mesto na Kina kupu.

Beta/AP Photo

U meču za treće mesto na prijateljskom Kina kupu sastale su se selekcije domaćina i Češke republike, na kraju su gosti slavili sa 1:4 (1:0).

Puleni Marćela Lipija su nakon 45 minuta imali prednost, poveli su golom Fan Ksijaodonga još u petom minutu susureta.

Selektor gostiju Jarolim je već na startu drugog poluvremena napravio četiri izmene, a to je ubrzo dalo rezultate.

Igrao se 58. minutu kada je štoper Fulama Tomas Kalas poravnao rezultat, da bi samo minut kasnije napadač Rome Patrik Šik doneo preokret gostima.

Već u 62. minutu bilo je 1:3, gol je postigao dželat Partizana, napadač Plzena Mihael Krmenčik.

U 78. minutu Darida maši jedanaesterac, ali ga popravlja Kadrabek, koji tako postavlja i konačan rezultat ovog susreta.

U finalu Kina kupa sastaju se Vels i Urugvaj.