Česi ne posustaju - Tri od tri!

ponedeljak 13.10.2014.
20:05

Reprezentacija Češke praktično je već odradila najveći deo posla oko plasmana na Evropsko prvenstvo, jer je posle Holandije i Turske, večeras ubedljivo savladala i Kazahstan.

Beta/AP Photo

I posle treće odigrane utakmice u kvalifikacionoj Grupi A, reprezentacija Češke ima maksimalan učinak.

Česi su večeras kao gosti savladali Kazahstan, i to vrlo ubedljivo, rezultatom 4-2.

Na vođstvo gostiju čekalo se samo 13 minuta, kada je Dokal savladao Sidelnikova, a u samom finišu prvog poluvremena, prednost Češke duplirao je Lafata - 0:2.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi posle deset minuta igre u nastavku, Krejci postigao i treći gol, pa su time nestale i šanse domaćih za eventualni preokret.

U samom finišu meča, još tri pogotka. Dva su delo domaćeg štopera Logvinenka, koji je uspeo da ublaži poraz svog tima, ali se na drugoj strani upisao i Necid, pa je Češka na kraju slavila sa 4-2.

Ovim trijumfom Česi su se učvrstili na prvoj poziciji, a večeras se u ovoj grupi igraju još dve utakmice: Island - Holandija i Letonija - Turska. Oba meča počinju u 20:45h.