Čempionšip - Novi Jokanov poraz, Žiga samo posmatrač

• 10. januar 2015.

• 18:04

Posle očekivanog poraza od Čelsija u FA Kupu, Jokanovićev Votford večeras je neočekivano kiksnuo na gostovanju Hadersfildu. Birmignem ubedljiv, ali bez Žigića.

Činilo se da je Jokanovićev Votford u sve boljoj formi u pohodu na plasman u Premijer ligu, ali večeras je njegov tim napravio korak nazad u ostvarenju tog cilja.

Iako pojačan reprezentativcem Meksika Lajunom, Votford je večeras ubedljivo poražen na gostovanju ekipi Hadersfilda, jednoj od onih koje se bore za opstanak.

Hadersfild je slavio sa 3-1, što je sedma pobeda ove ekipe, a sedmi poraz Votforda od početka aktuelne sezone.

Domaći tim je poveo početkom drugog poluvremena golom Velsa, izjednačio je Igalo u 65. ali su u finišu meča gosti još dva puta kapitulirali za konačnih 3-1.

U isto vreme, Birmingem je istim rezultatom savladao Vigan na svom terenu, a naš Nikola Žigić je svih 90 minuta proveo na klupi za rezerve.

Iznenađenje je poraz vodećeg Bornmauta na svom terenu od Noriča, koji se tako ozbiljno uključio u trku za plasmanu elitu.

Posle 25 odigranih kola, stanje na vrhu tabele izgleda ovako: Bornmaut i Derbi po 48, Ipsvič 47, Midlsbro 44, Brentford 43, Votford 41, Norič 40...