Čempionšip - Fulamu je sve lakše s Mitrom, i Grujin Kardif grabi ka Premijer ligi!

subota 03.02.2018.
17:58

Aleksandar Mitrović igrao tek nešto više od pola sata na debiju za Fulam, ali dovoljno da donese prevagu na terenu. Kardif sa Grujićem u startnoj postavi još lakše stigao do novih bodova.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Danas se u engleskom Čempionšipu igra 30. kolo, a u centru pažnje bio je naš reprezentativac Aleksandar Mitrović, koji je debitovao za ekipu Fulama u pobedi nad Notingem Forestom, rezultatom 2:0.

Kako smo i objavili pre početka meča, Slaviša Jokanović je svog novog napadača ostavio na klupi, ali je u 55. minutu, pri rezultatu 0:0, odlučio da pojača ofanzivu ka golu rivala.

Mitrovićev ulazak vrlo brzo doneo je rezultat Fulamu, koji je postajao sve opasniji, a rezultat je stigao u 68. minutu, kada je Pijazon doveo domaće u vođstvo.

Rezultatska neizvesnost potrajala je do 90. minuta, a onda je Johansen došao u situaciju jedan na jedan sa protivničkim golmanom i rutinski ga savladao - 2:0.

U prilogu je Mitrovićev ulazak u igru, kao i prva prilika koju je imao na ovoj utakmici, kada je njegov udarac glavom izblokirao jedan od protivničkih igrača.

Za to vreme na ''Eland Roudu'', Kardif je kao gost dekllasirao domaći Lids sa 4:1. Marko Grujić je bio u startnoj postavi Kardifa, a na terenu je proveo 82 minuta.

Gosti su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, golovima Patersona, Hojlea i Morisona, Lids je autogolom Bambe smanjio na 3:1 početkom drugog poluvremena, a konačnih 4:1 postavio je Pilkington u 88. minutu meča.