Čelsiju bod na ''Emirejtsu''

• 21. april 2012.

• 15:45

U prvoj utakmici 35. kola Premijer lige, ujedno i jednom od derbija ovog kola, Arsenal i Čelsi su na ''Emirejtsu'' podelili bodove.

Fudbaleri Arsenala i Čelsija igrali su bez golova, 0:0, na ''Emirejtsu'', u prvom meču 35. kola Premijer lige.

Meč je završen bez golova, ali prilike nisu izostale. Arsenal je u prvom poluvremenu bio bliži vođstvu.

Van Persi je u 13. minutu sa oko pet metara poslao loptu pored gola, još jednu priliku propustio je u finišu prvog dela igre, a nešto ranije, u 41. minutu Koščelni je posle slobodnog udarca ''Tobdžija'' umakao pažnji Terija i potpuno neometan, šutirao glavom, ali je prečka spasila goste.

''Plavci'' su u prvom poluvremenu reklamirali jedanaesterac posle duela Bertrana i Sanje na ivici kaznenog prostora domaćih, ali se sudija nije oglasio.

I drugo poluvreme donelo je nekoliko prilika, uglavnom pred goilom gostiju. Ovoga puta su i domaći tražili jedanaesterac, pošto je Van Persi u 80. minutu pao u kaznenom prostoru Čelsija, ali igra je bila nastavljena.

Tri minuta kasnije nova neiskorišćena prilika za Holanđanina, pokušavale su ''Tobdžije'' da u finišu stignu do pobede, ali u tome nisu uspeli.

Arsenal se ovim remijem učvrstio na trećem mestu na tabeli sa 65 bodova, sedam više od šestoplasiranog Čelsija.