• 03. januar 2016.

• 16:20

Preporođeni 'Plavci' ubedljivo slavili u gradskom derbiju.

Klub sa 'Stamford Bridža' trijumfalno je ušao u nou godinu, i tako najavio bolje dane, nakon očajnog prvog dela sezone.

'Plavci' su savladali ekipu Kristal Palasa rezultatom 3-0, i tako zabeležili prvu pobedu na gostovanju u Premijer ligi, nakon 23. avgusta, kada su slavili protiv ekipe Vest Bromvič Albiona.

Dolazak Gusa Hidinka već se odrazio na igru kluba iz zapadnog Londona, pošto su Oskar i Dijego Košta igrali kao 'preporođeni' na 'Selhurst Parku'.

U sasatvu Čelsija bio je Bane Ivanović, dok je naš drugi reprezentativac, Nemanja Matić meč posmatrao sa klupe sve do 87. minuta, kada je ušao umesto Oskara, pošto se Hidink opredelio za Obi Mikela.

Ekipa Kristal Palasa bila je lišen usluga dva veoma bitna fudbalera, Johana Kabaja i Janika Bolasija, što je itekako uticalo na njihovu igru.

U 16. minutu, igru je zbog povrede napustio Eden Azar, a umesto njega je ušao Pedro.

U 29. minutu 'Plavci' su načeli mrežu 'Orlova', kada je Oskar postigao gol, nakon sjajne asistencije Dijega Košte.

Vilijan je u 60. minutu udvostručio prednost 'Plavaca' spektakularim pogotkom, nakon asistencije zemljaka Oskara. On je jedini fudbaler koji je postigao 3 gola van kaznenog prostora.

Dijego Košta je 6. minuta kasnije 'krunisao' svoju dobru igru, i rešio sve dileme na ovom meču.