Čelsijev "dželat" Čakir sudi u Torinu

• 18. novembar 2012.

• 20:49

Meč petog kola grupne faze LŠ između Juvenutsa i Čelsija sudiće Turčin Kunejt Čakir koji je šampionu Evrope ostao u lošem sećanju zbog meča sa Barsom kada je Kataloncima dosudio penal i isključio Džona Terija u polufinalu elitnog takmičenja.

Iako je Čelsi na meču koji je igran 24. aprila na Kamp Nou napravio senzaciju i plasirao se u finale LŠ, koje je potom dobio u Minhenu, glavni arbitar revanša sa Barsom nije u dobrom sećanju "Plavaca".

Čakir je te večeri pokazao direktan crveni karton Džonu Teriju već u 37. minutu utakmice a onda je početkom drugog poluvremena dosudio jedanaesterac koji Mesi nije iskoristio.

Uz to, Turčin je pokazao žute kartone Ramiresu, Ivanoviću i Meirelešu koji su značili suspenziju za te igrače sa finalnog meča u Minhenu.

Tako će Čelsi u Torino krenuti sa lošim uspomenama koje ima kada je u pitanju arbitar Čakir dok Juventus neće imati takvih problema.

Turčin je samo jednom sudio šampionu Italije i to 2010. godine kada je Juve u kvalifikacijama za Ligu Evrope savladao Šturm u Gracu rezultatom 1:2.

Meč petog kola Lige šampiona između Juventusa i Čelsija igra se u utorak, 20. novembra na "Juventus Areni".