Čelsi video pakao i preživeo!

• Autor: Boris Jovanović

• 24. april 2012.

• 22:38

Neverovatan meč na "Kamp Nou", na kraju 2:2, Čelsi je otišao u Minhen. Barsa imala 2:0 i igrača više, ali ostala bez prilike da brani krunu.

Od prvog minuta se videla namera Čelsija da primeni recept iz Londona.

Barsa je teško stizala do gola, ali je imala dve velike prilike u prvih pola sata. Mesi onu najbolju, ali je Čeh sjajan.

Na drugoj strani Drogba je pretrčao Pikea, koji je malo pre toga bio u nesveti, ali iz mrtvog ugla nije pronašao put do mreže. Pike je morao u svlačionicu, ista sudbina samo ranije je zadesila Kejhila.

Sledi eksplozija, dobra akcija Barse u 35. minutu, povratna lopta Mesija, Buskets pogađa praznu mrežu, 1:0.

Zatim su stvari krenule još lošije za "Plavce", Džon Teri je udario Aleksisa Sančeza, Čelsi ostaje sa desetoricom. Nevolje tek stižu, Mesi je asistirao Inijesti koji rutinski vara Čeha, 2:0.

Činilo se da je gotovo, ali veliko je srce gostiju. Ramires je iz drugog plana utrčao, divno lobovao Valdesa, 2:1.

U drugom poluvremenu opsada gola Engleza, duel Drogbe i Fabregasa, sudija je okarakterisao kao penal, ali Mesi pogađa prečku.

To je preseklo Barsu, narednih pola sata nisu imali ideju kako da probiju Čelsi, a onda je u poslednjih desetak minuta Mesi pogodio stativu.

Na kraju, sevnula je kontra u 90. minutu, Tores koji je zamenio heroja Drogbu, vara Valdesa i odvodi Čelsi u drugo finale Lige šampiona. Prošli su pakao, vratili se iz izgubljene situacije i zasluženo slave.

Ova sezona za Barsu već dobija obrise izgubljene.