Čelsi ubedljiv, blistali debitant Pato i Pedro

• Autor: Milovan Longinov

• 02. april 2016.

• 15:40

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Aston Vile rezultatom 0:4 (0:2) u 32. kolu Premijer lige.

U centru pažnje bio je debitant Alesandre Pato. Brazilac je u igru ušao sredinom prvog poluvremena umesto poveđenog Loika Remija i u nadoknadi vremena je dočekao svojih pet minuta.

Prvo je iznudio jedanaesterac, a potom je i preuzeo odgovornost i pogodio sam levi ugao za 0:2.

Prvi pogodak za Čelsija postigao je Loftus-Čik na asistenciju Aspilikuete, dok je treći i četvrti postigao Pedro Rodrigez.

Španac je prvo iskorstio odličnu asistenciju Oskara u 46. minutu, a potom je u 59. pokupio odbijenu loptu i postavio konačnih 4:0.

U samom finišu utakmice Haton je zaradio crveni karton zbog žestokog i nepotrebnog starta nad Loftus-Čikom.

Ova utakmica praktičnio nije imala rezultatski značaj ni za jednu ekipu, Čelsi je sada deveti sa 44 boda, dok je Aston Vila prežaljena sa samo 16 bodova.