Čelsi u polufinalu FA kupa nakon produžetaka

nedelja 18.03.2018.
20:00

Fudbaleri Čelsija poslednji su učesnik polufinala najstarijeg takmičenja na svetu.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Nakon Totenhema, Mančester Junajteda i Sautemptona plasman u polufinale izborio je i Čelsi.

"Plavci" su slavili na "Kina Paueru" protiv Lestera sa 1:2 (1:1), ali tek nakon produžetaka.

U startnoj postavi ekipe Antonija Kontea našao se Španac Alvaro Morata, a bivši igrač Reala i Juventusa je u 28. minutu bio u dobroj prilici, ali je Šmajhel dobro intervenisao, te nije bilo promene rezultata.

Igrao se 42. minut, kada je Iheanačo poveo jedan dobar napad Lestera, ali je poslao traljav pas ka Marezu, koji potom gubi loptu. Čelsi tog trenutka kreće u kontru, tačnije to radi fantastični Vilijan, koji prolazi pored dvojice čuvara, prelazi na polovinu rivala i šalje sjajan pas ka Morati, koji izbija sam pred Šmahjela i rutinski ga matira za 1:0.

U pravo vreme su "Plavci" došli do gola, ali Lester se nije predavao.

U prvom poluvremenu neprimetni Vardi, našao se u solidnoj šansi u 53. minutu, ali je njegov udarac glavom iz dobre pozicije otišao preko gola gostiju iz Londona.

Ipak, 20ak minuta kasnije Vardi nije pogrešio, Ibora se našao u dobroj prilici pred golom Čelsija, ali je Kabaljero odlično intervenisao, ipak, na njegovu nesreću lopta se odbija do Vardija, koji pogađa mrežu gostiju za 1:1.

Imao je Morata šansu u 87. minutu da donese trijumf Čelsiju, ali je u situaciji jedan na jedan šutirao pravo u Šmajhela.

Nije bilo golova do kraja regularnog dela, pa se otišlo u produžetke.

U prvom delu dodatnog vremena, Čelsi uspeva da dođe do gola u poslednjem minutu.

Kante je uputio centaršuta sa leve strane, a najviši u skoku bio je omaleni Pedro. Odbrana Lestera se nije najbolje snašla, Šmahjel je čini se i nepotrebno izleteo, a Pedro se dobro snašao i glavom zatresao mrežu "Lisica" za novo vođstvo "Plavac".

Nakon samo dva minuta igre u drugom produžetku, Lester je imao dobru priliku, ali je odbrana uspela da izblokira pokušaje Vardija, Dijabatea i Mareza.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Čelsi rezervisao poslednje mesto u polufinalu FA kupa, nakon Totenhema, Mančester Junajteda i Sautemptona.