• Autor: Milovan Longinov

• 08. april 2017.

• 20:21

''Plavci'' gaze ka tituli.

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Bornmuta rezultatom 3:1 (2:1) u 31. kolu Premijer lige.

Čelsi je do pobede došao autogolom Smita u 17. i pogocima Azara u 20. i Alonsa u 68. minutu. Jedini pogodak za goste postigao je sjajni Džošua King u 42. minutu.

Tim Antonija Kontea je odlično otvorio meč i posle 20 minuta igre imao dva gola prednosti. U 17. minutu, Dijego Košta je šutirao sa 10 metara, a lopta se od Kinga odbila iza leđa Artura Boruca.

Samo tri minuta kasnije, Kante je fenomenalno proigrao Azara, a ovaj pobegao odbrani, pretrčao golmana Boruca i pogodio prazan gol za 0:2.

Mogao je Čelsi da uveća svoju prednost, Košta je imao još dve solidne prilike, ali promene rezultata nije bilo do 42. minuta.

Džošua King je prihvatio jednu loptu na 18 metara i raspalio u prvi ugao, ona je zakačila Davida Luiza i završila u rašljama Tiba Kurtoe.

U drugom poluvremenu, Čelsi je došao ponovo do dva gola prednosti, Dijego Košta je oboren na 25 metara od gola, a Markos Alonso je prelepim slobodnim udarcem pogodio sam ugao za 1:3.

Čelsi je do kraja sačuvao svoju prednost, osvojio nova važna tri boda i zadržao sedam bodova viška u odnosu na Totenhem.

U timu Antonija Kontea svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Nemanja Matić.