Čelsi se izvukao, remijem svi nezadovoljni!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 26. septembar 2015.

• 20:25

Odlično drugo poluvreme na "Sent Džejms Parku", Njukasl nadomak pobede, ali je šampion podigao glavu u finišu. Konačnih 2:2 nikome nije dovoljno!

U prvom delu nije bilo mnogo prilika na "Sent Džejms Parku", probao je Remi posle centaršuta Ivanovića, ali iz teške pozicije.

Čelsi bez ideje, Njukasl bolji rival, imao je Vajnaldum je zapažen prodor, a posle asistencije Mitrovića šutirao je pokretljivi Ajose Perez, Begović je imao prvu intervenciju na meču.

Prethodno je Sisoko šutirao, prilično solidno je delovao domaćin.

Najbolja akcija Čelsija u prvom delu je udarac Fabregasa koji je naterao Krula na intervenciju.

Kukavička i beskrvna igra Čelsija kažnjena je u finišu prvog dela, Ajose Perez, sasvim sigurno najbolji igrač na terenu je primio loptu između Zume i Ivanovića i pogodio mrežu šampiona, 1:0 za Njukasl!

U nastavku očekivana ofanziva Čelsija, Njukasl se povukao, prepustio i posed gostima čuvajući prednost.

Remi je imao šansu za izjednačenje, ali su sjajni navijači Njukasla ponovo imali veliki razlog za radost posle sat vremena.

Ajose Perez je bio asistent, Vajnaldum strelac, 2:0, "Plavci" na podu!

Do kraja utakmice Ivanović je dobio karton zbog starta nad Mitrovićem, Matić je zamenjen, Murinjo je probao da promeni nešto, a Čelsi se desetak minuta pre kraja vratio u utakmicu. Ramireš je pogodio sa dvadeset metara u same rašlje, prelep pogodak i tračak nade za šampiona.

Uvukla se nesigurnost među "Svrake", pritiskali su gosti, Pedro je mogao da ih spasi poraza.

Mitrović je ispraćen ovacijama, sjajno se borio, Meklaren ga je zamenio u finišu.

Ipak, tim sa severa je prokockao pobedu. Vilijan je u 87. minutu uspeo da savlada uz dosta sreće Krula, pa se Čelsi vratio iz mrtvih!

Holandski golman je na kraju i spasao Njukasl, Ramireš koji je uneo preokret je bio blizu toga da postigne još jedan gol i donese svom timu kompletan plen.

Time je završen subotnji program u PL, a o popodnevnim utakmicama možete da čitate ovde.