subota 20.01.2018.
15:22

Važna pobeda "plavaca".

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Brajtona rezultatom 4:0 (2:0) u prvom meču 24. kola Premijer lige.

Eden Azar je postigao dva pogotka, dok su Vilijan i Mozes pogodili po jednom.

Konteovi izabranici su praktično posle samo pet minuta rešili pitanje pobednika.

Najpre je Azar načeo mrežu Rajana u trećem, a potom je u šestom minutu usledila čarobna akcija kod drugog pogotka.

Sve je počelo od Kantea koji je oduzeo loptu na sredini terena i prosledio do Vilijana, usledio je niz duplih pasova sa Azarom i Bačuaijem i potom bomba Brazilca sa 18 metara.

Ipak, do kraja prvog poluvremena, Brajton je bio izuzetno opasan rival, a ruku na srce glavni sudija Mos ih je oštetio za dva jedanaesterca. Najpre je Kabaljero oborio protivničkog rivala, a potom je nekoliko minuta kasnije i Bakajoko nesmotreno sapleo Shelota. Domaći su protestvovali, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

U drugom poluvremenu Brajton je imao još dve ogromne prilike, Proper je u 51. minutu pogodio glavom stativu, a potom je desetak minuta kasnije Kabaljero skinuo idarac Shelota u situaciji jedan na jedan.

Kazna je usledila u 77. minutu, Azar se bukvalno prošetao do šesnaesterca i lagano pogodio za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Viktor Mozes posle asistencije Musone, pa je Čelsi ostao treći na tabeli sa 50 bodova, a Brajton 16. sa 23.

46 Komentara

Emperador(2018)
Saturday, 20.01.2018
18:53

Jel vam sad jasno ko je najbolji fudbaler premijer lige?

äxwell
19:28

Nema ga 10tak utakmica i eksplodira protiv malog Brajtona i odma je najbolji u EPL?? hahahahah

brekbaCh1
22:32

Mozda ga nisi primetio na pocetku jer je bio povredjen. Otkako se vratio, mozda jednu ili dve utakmice nije odigrao na nivou, inace je vrlo konstantan.

22:08

HAHAA jesi gledao protiv arsenala , protiv liverpula je bio najbolji tako da je glupo porediti ga sa ostalima. Salah je mozda najbolji ove sezone ali generalno je glupost reci da azar nije najbolji igrac premijer lige

Stretford END 1878
19:39

Hahahahahhahahaha

Matic 21
18:28

Dobra utakmica u napad, al opet nismo mogli kontrolisati utakmicu na sredini, azar i vilian odlicni, bacvaj vidi se da zna da postigne gol i sve to, al hvale mu minuti da bi stekao iskustvo, kad god treba da napravi neku odluku on pogresi sutira kad treba da doda i sve to, a vidi se da ima ponticijala, a svidja mi se mosunda igra bas zrelo, samo treba ga vise gurati u vatru, uvek treba dati sansu njemu pre pedru, zato mi se svidja gvardiola nema problema da ostavi npr yayu terea a da gurne talente, to murinjo, konte skiro nikad ne rade

Naka TZ (CFC)
17:20

Ovo je samo dokaz da Celzi mora se vratiti na 3-4-3 jer igramo dosta atraktivnije i ofanzivnije u odnosu na 3-5-2 i tog treceg veznog .Sa 3-4-3 krila rade dosta posla zajedno sa bokovima,cak i sredina izgleda bolje nego sa trojicom .Da ne govorim ako Morata bude u timu sa 3-4-3 da ce vise davati golove zahvaljujuci podrsci sa krila i ofanzivnijoj igri .

Стерлинг Арчер
18:11

Istina, 3-5-2 funkcioniše isključivo ako Fabregas odigra odličnu utakmicu, a trenutno nije u zavidnoj formi

Sunday, 21.01.2018
19:43

Ja bih najviše voleo da isproba 433, deluje mi da bi to mogla biti prava formacija za ovaj tim

10:41

Ne lezi nam 3-5-2 nije ovaj Celzi kao Juventus kod Kontea.Celzi treba da igra 3-4-3 ili 4-3-1-2 jer ima igrace za te dvije formacije.

NIKE
17:20

Azar i Musonda su nevjerovatni tehničar, nadam se da će uskoro to biti tandem krila plavaca.

18:12

I ja, mada nisam siguran koliko je to realno. Ne ceni ga Konte, ne bi ga ni ubacio danas da Pedro nije suspendovan

17:10

Bravisimo momci!!!

19:19

3-4-3 moramo igrati dokaz da sa tom formacijom igramo ofanzivnije su golovi kada god igramo sa 3-4-3 pucamo non stop mreze .Krila ubijaju a i spic ce davati vise golova sa ovom formacijom cak i vezni red je bolji uz bokove .3-5-2 treba bataliti nije za nas jednostavno je prezatvorena formacija napadacki smo totalno tupi i osjeceni.

23:16

Mi imamo fudbalere za dve vrste „Konteove formacije“ za 3-4-3 ili 4-3-1-2 ali za 3-5-2 stvarno nemamo i mislim da je to Konte skuzio.

01:42

Reci cu ti da je bio jedan, kao i vise nas koji smo komentarisali ovde i niko nije napisao ni rec o drugom penali, niti o losem sudjenju. Od drugog nije bilo ni P od penala, i ne znam zasto su tako napisali u ovoj vesti. A ti da si gledao znao bi, i ne bi pisao bezveze.

Risa1993
23:41

Nisu bila dva penala?

Risa1993
22:48

Reci mi samo da bisu bila 2 penala i da gledao sam.

Savoa
16:52
brekbaCh1
16:44

Konacno probili tu barijeru, Azar plesao po terenu iako su ga tukli cim uzme loptu, majstor je covek. Ruku na srce, osteceni su za jedan penal, a ne za dva. Moje misljenje, mada sam mozda subjektivan, ali ono drugo nije bilo govora o penalu. Start Kabaljera je cist penal.

Marcos Alonso
17:54

Upravo tako 1 da ,2 ne

Plava Horda
16:42

Kad je ozbiljna situacija, ozbiljno se i odigra, tesko je naci motivaciju protiv ne atraktivnih protivnika.

16:40

Nadam se da Kristensenova povreda nije ozbiljnija. Musonda jako lepo odigrao ovo premalo vremena što je dobio, dečko nije ništa lošiji od Pedra(ove sezone), ne razumem zašto ne dobija priliku. Razočaran sam što Barkli nije debitovao danas, ali ne mogu reći da sam iznenađen. Solidna partija sve u svemu

17:54

Ne vjerujem da ce biti ozbiljna,sam je izasao s terena samo jak sudar glavama

NikkiCFC
16:37

A mi trazimo kreativca a u timu imamo malog Mosondu. Kako zrelo igra za svoje godine, sramota je da ne igra pre onog simulatora Pedra, vratite ga sto pre u Barselonu kvari imidzu kluba.

18:39

Mali Musonda sabija, bolje njega da forsira nego onog Ampadua, taj je stvarno previše mali

Kajzer
16:35

Moraju navijaci da ih izvizdaju i mediji da ih razapinju da proigraju, ima tu dosta razmazenih, al odlicni su to sve igraci. Treba sve to s vremena na vreme motkom, cisto onako preventivno da se ne opuste. Kad je vec titula izgubljena, top4 bi trebalo da bude dovoljan podstrek da odigraju kako treba.

16:34

Moralo je jednom ali idalje treba pojacanja u napadu da ovo ne zavara drugi gol takva kreativnost i samopouzdanje su potrebni :D Caballero takodje odlican

El Clásico leyendas
16:34

u ovakvoj formaciji i treba da igraju

16:28

Битна победа за самопоуздање, Брајтон је оштећен за пенал а и нису имали среће, Челси је добро упијао притисак, Алонсо је био очајан, како је ушао Запакоста и затворио леву страну напади су престали.

17:55

Mora i Alonso jednom da pregori skoro svaki minut igra

18:40

Bukvalno, Alonso svaku loptu prodao ko Vilijan u najgorim danima, al ima i on dušu, svakom se desi loša tekma. Dobro je da i Zapakosta može da pokriva tu stranu

Stabber
16:27

Mici mnogo korisniji od Morate, ako Konte i pored ovako dobre igre Micija ne pruzi mu vise minuta, treba Konteu dati otkaz

17:56

Ja mislim da se on vise inati upravi nego sto je batshuayi los,jeste nekad drvo ali opet mu treba momenat.. a inati se jer nije bio njegova zelja

Stabber
19:00

A njegova zelja je Ljorente panj, Mici uvek dobar kad god igra

Bidza i Tridza
16:26

Po rezultatu jeste razbijanje a po igri bas i ne. Brajton je bio dobar u vecem delu utakmice i nisu zasluzili ovakav poraz. Mec je podsecao da Arsenal-Junajted, dva brza gola na pocetku, onda se prepusta inicijativa protivniku i cekaju se kontre.

Carina_11303
16:26

Malo vise poverenja u Musondu, sto pre dati šansu Barkliju i što više mečeva bez Fabreasa. Čini se da je to recept.

18:42

Istina, ali ono što će se desiti jeste forsiranje Pedra već od sledeće utakmice...ne nadam se da će se Musonda probiti u skorije vreme, danas mu je dao šansu samo zato što je mnogo igrača nedostajalo

19:46

Ali ne vidim razlog da Musonda ne odigra recimo protiv Njukasla u FA kupu isto kad i Kenedi, Zapakosta, Bakajoko, Drinkvoter, Barkli i Pedro dobiju šansu, a da se za ligu igra sa trojkom Azar - Morata - Vilijan. Pedro stvarno mora malo da odmori od lige, a proti Barselone mi on i Fabregas ne bi videli teren.