Čelsi prokockao pobedu, Arsenal slavio posle penal-serije

sreda 01.08.2018.
23:13

Veoma zanimljiv duel londonskih rivala u okviru Internacionalnog Kupa šampiona.

Beta/Niall Carson/PA via AP

Čelsi i Arsenal su se u okviru pomenutrog pripremnog takmičpenja za novu sezonu sastali večeras u Dablinu, ''Plavce'' su sekunde delile od pobede, ali na kraju se sve okrenulo - 1:1 u regularnom toku, a onda 6:5 za Arsenal posle penal-serije.

Vodeći gol za Čelsi postignut je već u petom minutu meča. Fabregas je sa desne strane odlično izveo korner, a u kaznenom prostoru je Rudiger još bolje reagovao i sa nekih 12 metara snažnim udarcem glavom savladao Petra Čeha - 1:0.

Samo deset minuta kasnije, ''Plavci'' su iznudili i jedanaesterac, ali ga Morata nije pretvorio u gol, Čeh ga je nadmudrio.

Bilo je još odličnih prilika za ekipu Maurisija Sarija, preko Morate i Odoija, a Arsenal, s druge strane, dugo nije uspevao da stvori neku ozbiljnu priliku pred golom Čelsija. I tek što je ušao u igru, Lakazet se u 76. minutu našao u sjajnoj prilici, šutirao je iskosa sa leve strane, posle dodavanja Mesuta Ozila, ali lopta završava pored gola.

Nova prilika za ''Tobdžije'' i u 84. minutu, Ivobi je šutirao sa desetak metara po zemlji, ali je rezervni golman Čelsija Bulka sjajno reagovao.

Još jedna bravura Čelsijevog čuvara mreže i u nadoknadi vremena, posle pokušaja Majtland-Najlsa, ali Arsenal se nije predavao i bolja igra u drugom poluvremenu konačno je krunisana golom za izjednačenje na 1:1.

Odmah po završetku meča, pristupilo se izvođenju penal-serije.

Prva serija: Drinkvoter - 1:0 za Čelsi, Lakazet - 1:1
Druga serija: Ejbraham  - 2:1, Nelson - 2:2
Treća serija: Mozes - 3:2, Genduzi - 3:3
Četvrta serija: Emerson - 4:3, Mejtland-Najls - 4:4
Peta serija: Pjazon - 5:4, Ozil - 5:5
Šesta serija: Loftus-Čik - Čeh brani, ostaje 5:5! Ivobi - 5:6, Arsenal dobija ovaj meč!

Arsenal: Čeh - Beljerin, Mustafi, Sokratis, Kolašinac - Genduzi, Elneni, Smit-Rouv - Ozil, Obamejang, Mhitarijan.

Igrali su još: Ivobi, Majtland-Najls, Nelson, Lakazet, Čejmbers.

Čelsi:
Kabaljero - Aspilikueta, Luiz, Rudiger, Alonso - Fabregas, Žoržinjo, Barkli - Pedro, Morata, Hadson-Odoi.

Igrali su još: Bulka, Drinkvoter, Kristensen, Ampadu, Mozes, Emerson, Zapakosta, Ejbraham, Loftus-Čik, Bakajoko, Pjazon.
-

50 Komentara

Ceks_FC_Chelsea
Thursday, 02.08.2018
14:42

ma ja mislim da je ipak ovo dobar pokazatelj da ce chelsea biti ok ove sezone jer sari efeket se vec polako primecuje i posle dva tri meseca treniranja bice veoma jaki kad svi igraci udju u formu i shvate sarijevu filozofiju kad razviju planove a,b,c itd

Dr.Ogba
12:26

Gde je sad onaj sveznalac sto sve kuune u Moratu, ja mu lepo napisah pre neki dan da je lik kriminalan on ubedjuje u suprotno, jel dovoljno ovo ?

17:08

covek je postao otac pre nekoliko dana i mislis da je njemu mozat trenutno u futbalu , izvini ako si otac onda znas kakva su to osecanja emocije trenutci koje se samo jednom dozivljaju u zivotu , ne brinem ja za moratu videcete pravog moratu na pocetku ove sezone , pa cu te onda pitati ok

Dr.Ogba
17:43

Jesam, i jesi upravu sto sve toga tice , nisam to znao tj da je postao otac, ali za mene on nije klase te sto nam treba, al voleo bih da se desi to sto ti kazes bilo bi mnogo lepo... do titule CFC

Ogist Kont
12:08

Ovo je bila tema gde su oba tima pokazala svoje slabosti. Arsenalu treba krilo. Ipak, Lakazet je pokazao zbog čega je kupljen, a i klinci su pokazali zavidnu veštinu i kreativnost. Ostaje da vidimo kako će proći na testu u prva dva kola.

plavac konte
11:12

po cemu totenhem i dortmund imaju sedam bodova nisam pratio a nemaju arsenal i liverpul

gunner4
16:29

Zbog penala. Ko pobjedi na penale dobija 2 boda a i ko izgubi 1.
Dortmund i Totenhem imaju dve pobjede u 90 minuta i jedan poraz na penale pa je zato 7. Arsenal recimo ima pobjedu protiv PSGa 3 boda i pobjedu i poraz na penale znaci jos 3

BancheS_Arsenal
10:30

Mene nije jasno śta uopśte Chelsea ne prodaje Morattu

Žan-Žak Ruso
01:05

Guenduzi fascinantan, strašan mali, novi Buskets sa boljim pasom. Mustafi i cela odbrana, izuzev donekle Kolašinac, očaj potpuni. Hitno se mora dovesti jedno brzo krilo i dobar odbrambeni igrač, a Beljerina i Mustafija prodati.

brekbaCh1
17:24

Onaj Beljerin ne zna gde je decko. Toliki potencijal bese, umislio da je zvezda..

Igors Stepanovs
00:59

Genduzi i Smit-Rouv pokazuju veliki talenat.Pre bih gledao Genduzija nego Elnenija ove sezone.Voleo bih da Emeri igra sa Lakom i Pjerom u napadu.I da,koliko se Beljerin srozao a imao je potencijal.Sad naspram njega i Djenka ne deluje los :D

Dzej Dzej
00:55

A.Shevchenko 7 da znam sta su oni , prosle sezone smo igrali 5 puta I niste dobili ni jednom sa sve njima u timu.

CHOsen One
00:22

Zamolio bih navijace Arsenala i ostalih klubova da zanemare komentare doticnih komentara Celsija, mislim da svi znamo na koga mislim. Dalje, Barkli i Odoi me odusevili, Zapakosta i Drinkvoter visak, Zorzinjo veoma siguran a Morati ce izvisiti mjesto od Bacuajia i Abrahama.Svaka cast Arsenalu pogotovo Genduziju i Lakazetu. I da za kraj, svi oni sto govore da ce ova 2 kluba biti van top 4 opet, gadno se varaju.

Sveznalac-NoviProfil
04:28

Necu da se mucim i pisem komentar ti si rekao sve za mene.

brekbaCh1
13:50

Boga mi, bice krcanje za top 4 sigurno.

Marcos Alonso
Wednesday, 01.08.2018
23:29

Morata ce izgleda ostati vjecni potencijal,promasen penal je cak i najmanji problem xD

hazardinho
23:28

Onaj mali iz Arsenala, sa drugom kosom, I Odoi su odusevili. Buducnost, ako ne i sadasnjost, oba kluba.

23:24

Pa posle ove utakmice mislim da je jasno da mi imamo razloga za optimizam, s druge strane Arsenal tesko da moze do top6. Mi igrali bez 7 igraca koji su bili u zavrsinici svetskog (dva najbolja Kante,Azar) Arsenalu falili samo Dzaka i Toreira. Plus smo zamenili svih 11 igraca, Emeri kukavicki nije hteo da da sansu klincima, izvrsio samo 5 izmena i to ubacio igrace koji i igraju Lakazet, Ivobi, Najls... Hadson Odoi odusevio on je nesto najblize sto ce se skoro pojaviti na nivou Mesija i Ronalda, golman Bulka takodje sjajan. Morata je veliki problem, opet isto, trebalo je da bude 4:0 na poluvremenu, neverovatno sta promasuje. Realizacija je problem ceo pripremni period. Protiv Perta 1:0 umesto da bude 3,4... Protiv Intera na 1:0 imali mnogo sansi da zavrsimo utakmicu sa drugim, trecim golom i onda kazna 1:1 penali. Sad isto. Tempo nam je uvek mnogo opadao u drugom poluvremenu kad su usledili izmene. Sa Jorginjom i Fabregasom nemamo problema ali onda udju Drinkvoter, Bakajoko koji nikako ne mogu da igraju ovaj sistem. Potrebna su dva pojacanja u narednim nedelju dana, vezni i napred neko. Sad idemo po prvi trofej u nedelju, Siti je takodje mnogo oslabljen a onda za dve ipo nedelje sa prvim timom ima da razvalimo ovaj Arsenal!

Dzej Dzej
23:36

Ko bi ti jos igrao osim Azar I Kante, mozda eto i Vilijan.Arsenal je igrao sa decom u veznom redu plus Elneny koji ne igra startnu tu ste napravili razliku inace da su u vezi bili dzaka, remzi, toreira onda bi videli kako bi se utakmica odvijala.Vi Arsenal ne mozete da pobedite i kad ste bolje, u poslednje vreme ste nam redovne musterije :D

23:57

Pa za to stanje je krivac,Konte morace Arsenalu ponovo od 2.kola da se uteruje patoloski strah,kao sto je bilo pre Kontea 5 punih sezona bez gola protiv Celzija u PL.

Dzej Dzej
23:41

Arsenal je na sredini igrao sa dva deteta i Elnenijem koji ni ne igra u startnoj.Tu ste napravili neku razliku da su umesto njih igrali Dzaka, Remzi I Toreira onda bi videli kakva bi bila utakmica.Naravno ne sporim da je vama falio Kante i Azar a tih 7 ja ne znam koji su? Igrao bi vam mozda jos Vilijan i Ziru ali zato ne bi Morata.Ili bi vi igrali sa 18 igraca.U posledje vreme ste nam redovne musterije, I kada ste bolji dobijamo vas :D

23:24

Celzi je u prvih pola sata utakmice razne Arsenal,ali sta vredi umesto da vode lagano 0-4 pobrinuo se Morata decko promasi penal,promasi zicer 1na1 sa Cehom,Odoiu sa gol linije Mustafi skine gol,Sari kasnije ubaci ove rezerviste,prime gol u nadoknadi 93.min,uglavnom ovaj Arsenal nema sta da trazi mogu komotno da se otpisu iz TOP 4,ljudi u prvom poluvremnu nisu mogli da iznesu loptu od svog gola,Mikitarian,Ozil,Obamejang se nisu videli....

jack wilshere
23:30

Tako ste i prosle godine pobijedili neku nebitnu utakmicu u Kini, pa skocili, i onda pet utakmica u sezoni, niste mogli pobijediti..samo polako, cekamo drugo kolo..

vojin denic
23:49

haha smesan si sa ovim glupim komentarom. idi sada placi negde, nece celsi 2003 da vidi top4 bice tu negde 8ili 9.

23:39

Daj bre razneli smo vas u prvih pola sata moralo je na polvureme da se ode sa 0-3,da sam na tvom mestu bio bih zabrinut kvalitet za TOP 4 nema'te.

23:22

Celzi ako s Moratom bude medju 4, trebaju dignuti spomenik Sariju. Kakav kolac. Ne mogu oni nikako dobiti Arsenala, cak i kad su bolji i i kad je nebitna utakmica. Lakazet odusevio, puno konkretniji od Aube.. vidjecemo sta ce biti kad počne..

brekbaCh1
23:40

Zaboravio si da kazes da ste izjednacili kad igrala treca postava Celsija. Bas kilavo nekako igrate, dosadno brate.. da nije Sari menjao sve zivo, ne biste dve sanse stvorili. Realno pricam.