Čelsi prokockao pobedu, Arsenal slavio posle penal-serije

• 01. avgust 2018.

• 23:13

Veoma zanimljiv duel londonskih rivala u okviru Internacionalnog Kupa šampiona.

Čelsi i Arsenal su se u okviru pomenutrog pripremnog takmičpenja za novu sezonu sastali večeras u Dablinu, ''Plavce'' su sekunde delile od pobede, ali na kraju se sve okrenulo - 1:1 u regularnom toku, a onda 6:5 za Arsenal posle penal-serije.

Vodeći gol za Čelsi postignut je već u petom minutu meča. Fabregas je sa desne strane odlično izveo korner, a u kaznenom prostoru je Rudiger još bolje reagovao i sa nekih 12 metara snažnim udarcem glavom savladao Petra Čeha - 1:0.

Samo deset minuta kasnije, ''Plavci'' su iznudili i jedanaesterac, ali ga Morata nije pretvorio u gol, Čeh ga je nadmudrio.

Bilo je još odličnih prilika za ekipu Maurisija Sarija, preko Morate i Odoija, a Arsenal, s druge strane, dugo nije uspevao da stvori neku ozbiljnu priliku pred golom Čelsija. I tek što je ušao u igru, Lakazet se u 76. minutu našao u sjajnoj prilici, šutirao je iskosa sa leve strane, posle dodavanja Mesuta Ozila, ali lopta završava pored gola.

Nova prilika za ''Tobdžije'' i u 84. minutu, Ivobi je šutirao sa desetak metara po zemlji, ali je rezervni golman Čelsija Bulka sjajno reagovao.

Još jedna bravura Čelsijevog čuvara mreže i u nadoknadi vremena, posle pokušaja Majtland-Najlsa, ali Arsenal se nije predavao i bolja igra u drugom poluvremenu konačno je krunisana golom za izjednačenje na 1:1.

Odmah po završetku meča, pristupilo se izvođenju penal-serije.

Prva serija: Drinkvoter - 1:0 za Čelsi, Lakazet - 1:1
Druga serija: Ejbraham  - 2:1, Nelson - 2:2
Treća serija: Mozes - 3:2, Genduzi - 3:3
Četvrta serija: Emerson - 4:3, Mejtland-Najls - 4:4
Peta serija: Pjazon - 5:4, Ozil - 5:5
Šesta serija: Loftus-Čik - Čeh brani, ostaje 5:5! Ivobi - 5:6, Arsenal dobija ovaj meč!

Arsenal: Čeh - Beljerin, Mustafi, Sokratis, Kolašinac - Genduzi, Elneni, Smit-Rouv - Ozil, Obamejang, Mhitarijan.

Igrali su još: Ivobi, Majtland-Najls, Nelson, Lakazet, Čejmbers.