Čelsi preko Sotona do finala FA kupa

• Autor: Boban Filipović

• 22. april 2018.

• 17:53

Gledaćemo klasik u finalnoj borbi za trofej najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

U finalu FA kupa za sezonu 2017/18 igrače Mančester junajted i Čelsi.

"Đavoli" su juče obezbedili plasman u finale pošto su savladali Totenhem posle preokreta, dok su 'plavci' danas opravdali ulogu favorita protiv Sautemptona i slavili sa 2:0.

U prvom poluvremenu osim Vilijanove prečke iz sedmog minuta nije bilo mnogo uzbuđenja, pa se na odmor otišlo pri rezultatu sa početka meča - 0:0.

Međutim, samo što je počelo drugo poluvreme Čelsi je poveo.

Sesk Fabregas je poslao dubinsku loptu ka Edenu Azaru, ovaj posle akrobatskog prvog kontakta produžio za Olivijea Žirua, koji sa dva lažnjaka lomi celu odbranu Sotona i pogađa iz peterca za 1:0.

Par minut kasnije Azar je propustio finu priliku da duplira vođstvo, a taj promašaj se umalo obio o glavu Konteovom timu. Na njihovu sreću, Šejn Long je "iskopirao" Azara.

Hjuz je reagovao uvođenjem Tadića i Redmonda, 'sveci' su zaigrali bolje od tog trenutka, stvorili par šansi, ali im se nije dalo.

Redmond je imao dobru priliku da izjednači, potom je gol Čarlija Ostina poništen zbog ofsajda, imao je Ostin još jednu priliku deset minuta pre kraja, ali je tukao pravo u Kabaljera.

I onda se desilo neminovno. Alvaro Morata, koji je sredinom drugog poluvremena ušao u igru umesto Žirua je presudio Sotonu.

Po ko zna koji put ove sezone Aspilikueta i Morata su "prodali foru", 2:0, slavlje 'plavaca' je moglo da počne.

Ostin potom propušta priliku da vrati 'svece' u život u 84. minutu, stativa je bila saveznica "plavaca", na drugoj strani Morata je imao još dve prilike da pobedu Čelsija učini još ubeldjivijom, ali se rezultat nije menjao do poslednjeg sudisjkoj zvižduka.