Čelsi preko Sotona do finala FA kupa

Autor: Boban Filipović
nedelja 22.04.2018.
17:53

Gledaćemo klasik u finalnoj borbi za trofej najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

U finalu FA kupa za sezonu 2017/18 igrače Mančester junajted i Čelsi.

"Đavoli" su juče obezbedili plasman u finale pošto su savladali Totenhem posle preokreta, dok su 'plavci' danas opravdali ulogu favorita protiv Sautemptona i slavili sa 2:0.

U prvom poluvremenu osim Vilijanove prečke iz sedmog minuta nije bilo mnogo uzbuđenja, pa se na odmor otišlo pri rezultatu sa početka meča - 0:0.

Međutim, samo što je počelo drugo poluvreme Čelsi je poveo.

Sesk Fabregas je poslao dubinsku loptu ka Edenu Azaru, ovaj posle akrobatskog prvog kontakta produžio za Olivijea Žirua, koji sa dva lažnjaka lomi celu odbranu Sotona i pogađa iz peterca za 1:0.

Par minut kasnije Azar je propustio finu priliku da duplira vođstvo, a taj promašaj se umalo obio o glavu Konteovom timu. Na njihovu sreću, Šejn Long je "iskopirao" Azara.

Hjuz je reagovao uvođenjem Tadića i Redmonda, 'sveci' su zaigrali bolje od tog trenutka, stvorili par šansi, ali im se nije dalo.

Redmond je imao dobru priliku da izjednači, potom je gol Čarlija Ostina poništen zbog ofsajda, imao je Ostin još jednu priliku deset minuta pre kraja, ali je tukao pravo u Kabaljera.

I onda se desilo neminovno. Alvaro Morata, koji je sredinom drugog poluvremena ušao u igru umesto Žirua je presudio Sotonu.

Po ko zna koji put ove sezone Aspilikueta i Morata su "prodali foru", 2:0, slavlje 'plavaca' je moglo da počne.

Ostin potom propušta priliku da vrati 'svece' u život u 84. minutu, stativa je bila saveznica "plavaca", na drugoj strani Morata je imao još dve prilike da pobedu Čelsija učini još ubeldjivijom, ali se rezultat nije menjao do poslednjeg sudisjkoj zvižduka.

61 Komentara

CFC-Macedonia
Monday, 23.04.2018
03:54

U finalu nam dolaze redovni pacienti....

Bolender
Sunday, 22.04.2018
19:51

Samo neka u finalu brani Kabaljero i nema brige..hahahahaha kakva je to rupa majko mila...

Carina_11303
08:31

A Kurtoa je prilicno siguran golman. Najvaznija utakmica u sezoni, on primi gol kroz noge iz mrtvog ugla prvim sutom u okvir gola.

Bolender
18:58

To jeste, ali Kabaljero obavezno na svakoj utakmici ima neki ispad :D

Marcos Alonso
19:01

Vise bi znacilo svakako 4. mjesto i FA Cup a oboje bi bilo premija mada realno je Junajted veliki favorit u finalu

Маркус19
20:08

Није Јунајтед толико велики фаворит. Јачи сте од Тотенхема, тврдим.

NikkiCFC
23:19

Ako smo jaci od Totenhema onda smo jaci i od vas jer ste vi mnogo slabiji.

20:30

zasto sam napisao i fa cup a htio sam nego FA Cup al nebitno,konta se.. ma u finalu se svasta moze desiti ako Ziru i Azar budu igrali kao prethodne 2 utakmice onda bi mogao Celsi mnogo

Adnan
18:50

Trofej protiv ekipe sa sredine tabele ne bi smio da dolazi u pitanje.

brekbaCh1
20:06

Do danas, aktuelnih sampiona.

Adnan
05:32

Aktuelni sampion znaci sampion sve dok matematicki ponovno ne mogne biti sampion,sam izracunaj kad je to u slucaju Celsija.

NikkiCFC
23:20

Jedna pobeda u poslednjih 16 godina u Londonu :)

Nikola RED_DEVIL
18:45

To se cekalo, a sad da nalupamo plastikare! Idemo GGMU!

20:29

Nekad vam presudio Drogba u finalu a sad bi mogao Ziru :P samo kazem

18:20

Биће занимљиво финале, пуно среће мом Манчестеру да освоји трофеј !

Naka TZ (CFC)
18:18

Idemo po taj trofej Fa kupa da se spasi realno slaba sezona Celzija i ako moze tim nekako da uzme to 4 mjesto mada realno bit ce veoma tesko jer sve je u Tottenhamovim rukama.Conte vs Mourinho finale bit ce jak okrsaj sigurno i nadam se da ce Conte opet nanijeti poraz Murinju i da cemo sezonu spasiti osvajanjem kupa.

08:34

Moramo da pobedimo Liverul i da se nadamo da ce nekom ludackom srecom pobediti Stouk ili Brajton na Enfildu, sto takodje nije najrealniji slucaj, ali se mozda desi ako se fokusiraju na ligu sampiona.

19:35

Celzi sada mora sve sto ima do kraja da pobjedi msm 4 naredna meca koja ima do kraja sezone i da se nada kiksevima Tottenhama.Realno nije nemoguce da se desi da Celzi sve pobjedi a da Tottenham negdje kiksa jer su i oni u padu forme .Problem je jedino sto kako sam pogledao Tottenham ima sve lahke utakmice do kraja dok mi imamo Liverpula i 3 lakse utakmice da igramo do kraja sezone .

Fan Celsija
18:06

Azar magija, kad on igra, igra i Celsi.U posljednje 2-3 utakmice se vidi bolja igra i zalaganje nego u prethodnom periodu. Sada u finalu sa Unitedom odigrati maksimalno dobro i borbeno. Nadam se da Konte ostaje.

REDsYNWA
19:44

Znaci dva meca u mesec dana..

REDsYNWA
19:44

Nije lud da ostane kad ga ne postujete..

GagiGGMU
18:05

Osecam da ce Celsi da osvoji i posle ce Konte dobiti otkaz kao i sto je Van Gal osvojio FA Kup pa je dobio otkaz nekoliko dana kasnije

II Plava Horda II
18:01

Rutinski, Wilijan bas voli da tuce okvir. Sledi probijanje bunkera u finalu, Junajted kao po obicaju nema sta da trazi u Londonu, valjda ce Murinjo imati petlje bar malo da se otvori, jer atlantski bedem ce svakako puci.

18:46

Nisi svestan svoje nesvesti decko, videcemo ko ce da igra bunker, bunkerasi jedni :)

Rulermaster
11:45

Posto i jedni i drugi vole autobus bice to okrsaj De Hee i Kurtoe sa gola na gol :)

_mladen_
20:12

Generalno obe ekipe igraju neku vrstu bunkera, kada se igra protiv jacih ekipa.

19:50

Batuk nemoj opet da pobegnes kad izgubite kao posle Bridza i Sevilje :DDD Ne cenim one koji imaju petlju samo u pobedi i kad ide dobro.

17:57

Rutina nema sta. Jedino onaj Kejhil opet mirnu utakmicu dovede u opasnost. Treba pohvaliti ponovo vezu Azpi-Morata koja deluje savrseno :D

20:32

Morata strasan potencijal ali nije m ijasno kako profesionalni fudbaler a pogotovu napadac ima onako slabu zavrsnicu nogom,da je malo bolji u tom segmentu imao bi 20+ golova do sada

18:49

Ja sam zadovoljan i njegovom prvom sezonom. Sta su navijaci ocekivali da ce doci odma i dati 30 golova. Neka pogledaju ucinke u prvoj sezoni bivsi nam spiceva pa nek argumentiraju.

Kajzer
17:56

Naredja ih Ziru ko cunjeve, onakvo padanje pet lika na malom prostoru sam vidjao samo u partizanskim filmovima. Finale ce biti prava poslastinca, pogotovu sto oba tima vade sezonu.