Čelsi pokazao Totenhemu ko je gazda u Engleskoj, ali svi pričaju o Matiću!

• Autor: Milovan Longinov

• 22. april 2017.

• 20:10

Čelsi brojao do četiri, Nemanja Matić postigao gol karijere, Antonio Konte je vladar Engleske!

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA kupa pošto su danas na Vembliju savladali ekipu Totenhema rezultatom 4:2 (2:1), ali Nemanja Matić je obeležio ovaj meč, pogledajte OVDE.

Čelsi je na poluvremenu vodio 2:1 golovima Vilijana iz slobodnjaka i penala, dok je za Totenhem pogodio Hari Kejn.

Totenhem je izjednačio preko Dele Alija, ali su potom u finišu Azar i naš Nemanja Matić, pogotkom karijere sa 30 metara, pogodili za 4:2.

Čelsi nije mogao da zamisli bolji početak, pošto je već u petom minutu Vilijan pogodio za 1:0. Pedro je oboren na dvadesetak metara, a Brazilac prelepim slobodnim udarcem prevario Ljorisa i doneo prednost ''plavcima''.

Od primljenog gola, Totenhem je u potpunosti preuzeo inicijativu i težište igre prebacio na polovinu Čelsija i posle nekoliko opasnih napada, usledilo je izjednačenje.

Dugo je trajala akcija Totenhema, posle kornera, lopta se odbila do Eriksena, koji je pronašao Kejna, a ovaj prelepo samo skrenuo centaršut i glavom pogodio drugi ugao za 1:1.

Totenhem je nastavio sa dobrom igrom, imao posed i kontrolu igre na svojoj strani, ali se Čelsi kao i uvek dobro branio. Naredni dobar pokušaj imao je Eriksen, ali je Kurtoa bio na mestu.

Posle nešto više od pola sata igre, došlo je do prekida igre, pošto je Dele Ali nagazio Davida Luiza, iako je delovalo da može da izbegne takav start, pa bi se moglo reći da je možda i zaslužio javnu opomenu.

U 43. minutu, pravo ni iz čega, Čelsi je ponovo došao u vođstvo iz penala. Son je zakasnio i nespreznim klizećim startom oborio Mozesa, a sudija opravdano pokazao na belu tačku, odgovornost je preuzeo Vilijan i rutinski savladao Ljorisa za 2:1.

Hazard Azar

Na startu drugog poluvremena, Totenhem je nastavio da dominira i ubrzo je došao do novog izjednačenja. Igrao se 53. minut kada je Eriksen fenomenalnim dubinskim pasom pronašao Dele Alija, a ovaj iz peterca matirao Kurtou za 2:2.

Posle sat vremena igre, usledio je ključni trenutak na meču, pošto je Antonio Konte odlučio da uvede u igru Azara i Dijega Koštu umesto Bačuaija i Vilijana.

Upravo je Azar u 75. minutu sa ivice šesnaesterca pogodio drugi ugao za 3:2 i doneo treći put prednost Čelsiju.

Samo pet minuta kasnije, dogodio se najlepši momenat na meču, kada je naš Nemanja Matić postigao evrogol.

On je zategao loptu sa nekih 30 metara u same rašlje, da ovu bombu ne bi odbranila ni tri golmana.

Čelsi je do kraja sačuvao prednost i plasirao se u finale gde će igrati sa boljim iz duela Mančester siti - Arsenal, koji se igra u nedelju od 18.15, takođe na Vembliju.