Čelsi nije dovoljno dobar za Ligu šampiona?

• Autor: Boris Jovanović

• 27. februar 2014.

• 09:36

Generalna ocena je da za Murinjov tim nije još vreme, mada je 1:1 iz pakla Istanbula dobar rezultat.

Sve je krenulo kako treba za Čelsi, postigli su gol na početku, umirili domaćina, kontrolisali utakmicu, Turci su delovali bezidejno i bespomoćno.

No, "Plavci" nisu odigrali čitav meč u istom ritmu.

"Teško je igrati ovde na istom nivou 90 minuta, mi smo mlad tim, naš prioritet je Premijer liga, ima vremena", rekao je posle meča Murinjo.

Naravno, ovaj vuk u jagnjećoj koži neće se predati u Ligi šampiona i on će biti glavni adut tima, ako eliminišu Turke, no svejedno, čini da bi Čelsi teško mogao do same završnice.

Doduše, mogli su sve da reše u Turskoj, da je Tores pogodio u 52. minutu, to bi dotuklo domaćina, ali posle toga Drogba i kompanija su bili bolja ekipa. Ne samo da su izjednačili rezultat, 25 minuta pre kraja već su u finišu bili bliži pobedi, Čeh je imao jednu sjajnu intervenciju.

"Mi smo favoriti za četvrtfinale, igramo kod kuće, ali daleko od toga da je gotovo, imaće i oni podršku oko 5000 navijača",
upozorava Murinjo.

Kada bude pogledao brojke, neće mu se svideti, kontranapad je dobro funkcionisao, ali Čelsi je izgubio većinu duela u nastavku. Uz to, napravili su i manje prekršaja od protivnika, imali manje loptu u svom posedu, i dozvolili previše Turcima u nastavku, posle izjednačenja.

Galatasaraj, uz sve zvezde koje ima, ipak nije tim koji pripada kremu evropskog fudbala, istina eliminisali su Juventus, ali pre se čini da je to bio splet okolnosti.

"Dali smo im krila u nastavku, ali neke stvari su sasvim razumljive, nedostaje nam iskustvo u ovakvim mečevima. Rano je još, bićemo mnogo jači naredne sezone",
priziva svoju čuvenu drugu godinu Murinjo.

Bilo kako bilo, najveće šanse da se dokopa četvrtfinala od svih engleskih klubova ima Čelsi, ali posle toga sve će biti neizvesno i zavisiti od žreba.

Ipak, protiv Reala, Barse ili Bajerna, teško je verovati da mogu da pariraju, ukoliko budu na ovom nivou iz meča protiv Galatasaraja. A opet, imaju Murinja...