• Autor: Nikola Miloradović

• 08. maj 2017.

• 22:49

Fudbaleri Čelsija upisali su novu pobedu, kako su na svom stadionu savladali ekipu Midlsbroa i poslali je nazad u niži rang.

Izabranici Antonija Kontea na korak su od osvajanja titule u Premijer ligi, kako su danas na svom stadionu savladali Midlsbro sa 3:0 (2:0).

Veliku priliku je na samom startu susreta imao Markos Alonso, Španac se odlično ubacio po levoj strani, dobro šutirao, loptu je zakačio Bred Guzan, a ona je nakon toga pogodila prečku.

Solidnu šansu je 15ak minuta kasnije imao Fabregas, bio je za malo neprecizan, a pet minuta nakon toga domaći dolaze do vođstva.

Fabregas šalje pas ka Košti, ovaj beži uspavanoj odbrani gostiju i lako matira Guzana za 1:0.

Nekih 10ak minuta kasnije, Čelsi uvećava prednost. Aspilikueta pronalazi Alonsa, koji ovoga puta uz pomoć Guzana pogađa mrežu Midlsbroa.

Bilo je to sve od prvih 45 minuta, gostima je ostalo još toliko da pokušaju da zadrže šanse za opstanak u Premijer ligi. Ipak, nije tako dobro počelo po njih.

Zapretio je Pedro nakon manje od 60 sekundi igre u nastavku, ponovo se tresla prečka.

U 55. minutu sjajno je šutirao Geri Kejhil, ali je Guzan uspeo da sačuva svoju mrežu.

Deset minuta nakon toga, "Plavci" stavljaju tačku na ovaj susret i to preko srpskog reprezentativca Nemanje Matića.

Fabregas je poslao loptu sa desne strane ka srpskom igraču, ovaj je primio na grudi, potom je uputio udarac i kroz noge američkog golmana smestio loptu u mrežu Midslbroa.

Interesantno je da su golmanu ekipe sa "Riversajda" na ovom susretu sva tri strelca Čelsija "sašila suknjicu".

Do kraja su Pedro i Mouzes imali solidne šanse da potpuno upropaste rivala, ali Španac i Nigerijac nisu imali sreće.

Priveli su "Plavci" rutinski meč kraju, upisali nova tri boda i sada su na korak od osvajanja titule u Premijer ligi.

Čelsi je prvi sa sedam bodova više od Totenhema, i jednima i drugima su do kraja sezone ostala još tri susreta, te je jasno da je Čelsiju potrebna pobeda u narednom kolu protiv Vest Broma za overu titule.

Midlsbro je i zvanično ostao bez šansi za opstanak u najvišem rangu, imaju sedam bodova manje od Svonsija koji je prvi iznad crte, do kraja su ostala još dva susreta i jednima i drugima.